| RALUPRINTESA a întrebat:

De o saptamana sunt impreuna cu cel mai bun prieten al meu. Problema este ca el nu a mai avut o relatie pana acum si nu stie cum ar trebui sa se comporte. Stam amandoi unul langa celalalt si nu facem nimic nici macar sa ne tinem de mana. Nu stiu ce ar trebui sa fac. (Amandoi avem 16 ani)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca el nu preia initiativa incepe tu, ia-l intr-o zi de mana iar apoi lasa-l pe el sa faca pasul spre sarut sau alte gesturi. Nu cred ca are neaparat legatura cu faza ca nu a mai avut o prietena doar ca e destul de aiurea stadiul de a trece de la prieteni foarte buni la cuplu si ii ia ceva sa se obisnuiasca cu ideea.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci ce ai facut cu fostii gagii

| neutrino a răspuns:

Invata-l tu ceea ce ar trebui sa faca el! Intr-o relatie trebuie sa existe dialog, iar partenerii sa se invete reciproc.

| SkyPilot a răspuns:

Nu aduce experienta ta anterioara in joc. Spune-i ca simti ca ai dori un lucru sau altul. Ia-l tu de mana daca el nu o face. Lipeste-te usor de el. Saruta-l tu pe el, spune-i ca ti-a placut si ca ar fi si mai bine daca ar porni de la el.
Si eu eram asa de bleg pe la 13 ani, fata se voia sarutata si eu nu intelegeam ce vrea happy
Incearca sa stailesti cu el o comunicare sincera si foarte intma, sa inteleaga ca tot ce ii ceri ii ceri LUI pentru ca e SPECIAL si tii foarte mult la el happy

| RainmakerX a răspuns:

Buna! La inceput da-i timp.Fii apropiata de el si comporta-te mai frumos cu el decat cu altii.Nu il forta, unii baieti sunt mai sensibili decat fetele si au ritmul lor. Poate ca este coplesit de sentimente si ii este rusine sa faca el primul pas.Da-i un pic de timp, daca nu atunci fa chiar tu primul pas. Poti incepe prin a te apropia de el cand mergeti undeva si sa il prinzi usor de mana.Nu o sa isi traga mana decat daca este foarte prost crescut sau daca nu tine deloc la tine, ceea ce ma indoiesc. Incearca sa-l faci sa se simta confortabil in prezenta ta, acesta este cel mai important lucru.Gasiti subiecte de interes comun si captiveaza-i atentia. Daca veniti amandoi de la scoala atunci evitati cu orice pret discutiile de genul "Auzi tu ai facut tema la materia x"sau "Tu ai invatat la materia x"intrucat discutii ca acestea il departeaza de tine.
Fa-l sa se simta bine atunci cand e cu tine si o sa vezi schimbari drastice in comportamentul sau.
Sper ca te-am ajutat! Iti doresc o seara placuta in continuare!