| anonim_4396 a întrebat:

Poi eu am o mica problema si nu stiu cum sa o rezolv straight face. Eu plac un baiat cu un an mai mare dar nu stiu daca si el simte la fel, dar noi pastram o relatie stransa de prietenie, suntem cei mai buni prieteni tinem unul la altul dar eu il iubesc si nu stiu daca si el ma iubeste sau doar asa ca intre prieteni.Dar avem cam aceiasi prieteni, dusmani etc.Nu prea stiu sa-i spun sau nu :O. El vine la mine, stam impreuna, ne distram nu facem nimic unul fara celalalt, cand ne certam ne impacam foarte repede nu prea stam unul fara celalalt. Dar nu stiu eu il iubesc foarte mult dar uare el ma iubeste la fel?
Astept raspuns :*

P.s: Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Hey buna, eu fix aceeasi situatie, numai ca un pic mai complicat, uitete la mine la intrebari si ai sa vezi! Poate vei lua ceva folositor din raspunsurile de acolo! Si totodata astept sa te dai si tu cu parerea acolo!

Ti-as zice ca cel mai bine ar fi sa nu afle ca il iubesti! Pentru ca daca va afla asta, prietenia voastra poate sa se strice! Crede-am daca va simti ceva mai mult pentru tine va face el primul pas! Pina atunci incearca sa il indragostesti in tine! Si ai grija sa nu ajungi la asa o perioada ca mine si sa suferi enorm.Asa ca mai bine nu-i zi nimic de sentimentele tale! Iti doresc succese! Si incearca sa iti pastrezi capul pe umeri! Pentru ca citeodata dragostea e oarba! Succes! Astept acolo parerea ta! Si astept funda! Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Eu cred ca da.Altfel,nu ar fi asa cum ai spus ai mai sus.Ai rabdare, o sa-ti marturiseasca el singur cand o sa isi adune toata puterea si o sa fie sigur de sentimentele lui.

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Bună! Așa se întâmpla de cele mai multe ori, din păcate.
Ai putea să îi zici că tu nu mai simți doar acea ''dragoste'' de prieteni, ci ceva mai mult.
Prima dată ai putea să-i ziic în glumă, dacă zice că și el simte la fel, renunță la ''glumiță''
Succes și nu insista! S-ar putea să vă stricați relația!

| ChloeCupcake a răspuns:

Buna! Si eu am avut o problema similara. Si toata lumea imi zicea ca baietii iubesc fetele sincere. Mi-am luat o data inima in dinti, si i-am spus baiatului pe care il placeam ce simteam. El a fost placut surprins. Uite, eu iti dau idei happy Incearca sa-l gadili si apropiati-va cat mai mult unul de altul. Vezi ce reactie are. Daca vine la tine, si nu stiu spune si tu ca vai ce plictisita esti, si jucati un joc gen Adevar si Provocare. Si intreaba-l daca place pe cineva. Sau pe cine place. Poate atunci o sa afli raspunsul. Sau pur si simplu, spune-i ca de la un timp ai sentimente pentru el. Macar o sa incerci, daca nu incerci o sa te intrebi mereu `cum era daca il intrebam... ca poate ma iubea si el`. Baftaa! :*