| anonim_4396 a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor..simt ca nu am mai nici un prieten adevarat. Poate doar unul doar ca ma vad cu ea o data la doua saptamani in timpul scolii. Cum acum am aproape toti colegii noi m-am imprietenit cu 3 fete, eram un grup, si eram toate la fel de bune prietene. DAR... acum de cand a inceput anul asta s-au distantat de mine. Adica pleaca in pauza fara sa ma cheme, in pauza cand stam toate eu sunt lasata pe dinafara si le-am auzit azi ca planuiesc sa se intalneasca dar cica sa nu-mi spuna mie. Pariu ca acum sunt toate si ma barfesc ca sunt nu stiu cum si nu stiu cum. Mentionez ca niciodata nu le-am injurat si mereu am facut ce vroiau ele (bine acum va ganditi ca eram catelusul lor dar doar asa puteam sa ma integrez cu ele.

Ce sa fac? Sa le mai accept?

Funda pentru cel care ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| IngridGreta a răspuns:

Stiu exact cum te simti. asa sunt si eu cu trei fete din clasa, ele mereu ies afara dar pe mine nu ma cheama. Chestia e ca ma distrez cel mai bine cu ele si ma bag intotdeauna sa glumesc cu ele.
Daca tie chiar nu iti merge sa stai cu ele, incearca sa cunosti persoane noi. Asta nu numai ca te va face sa te simti mai bine, dar poate iti vei gasi si un prieten adevarat happy
Poti gasi un prieten bun chiar si in cine te astepti mai putinwinking
Tu incearca sa fii draguta cu ele in continuare, chiar daca nu va mai intelegeti asa bine. Incearca sa nu te certi cu ele si zambeste-le in fata. Arata-le ca poti fi foarte fericita fara ele. Intelege-te cu toata lumea, fii draguta si de treaba si ele o sa moara de ciuda pe tine!

Sper ca te-am ajutat big grin :*

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Având în vedere că tu nu ești binevenită în grupul lor de prieteni, de ce trebuie ca tu să le accepți? Acum poți avea mulți prieteni, peste câteva secunde te vezi singur. Și totul se poate schimba în orice clipă.
Părerea mea este să le lași în pace, nu merită să îți bați capul cu astfel de persoane.

| alegnablu a răspuns:

Incearca sa iti faci alte prietene.si eu am trecut prin asta in liceu si asa am rezolvat.si celelate incercau apoi sa vb ele cu mine dar nu le mai bagam in seama.incearca asta oricat este de greu.pt ca altfel degeaba tot te straduiesti sa le faci pe plac ca te iau de fraiera ce zic ele, daca nu mai vb noi cu ea asta ramane singuara ca proasta si se amuza pe seama ta.eu iti zic din experienta.tu faci cum crezi.dar la mine asa a mers.