| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Eu am o fobie ciudata. Am vazut ce faceau soldatii lui Adolf Hitler in lagarele de concentrare deoarece dorea ca pe pamant sa existe o singura rasa ( arieni, oameni cu ochi albastri si blonzi ). Am o prietena care este ariana... si mi-a devenit frica de ea...cum ar fi daca vine un regim nazist la conducere ii va da dreptul suprem de a alege ce se intampla cu ceilalti, care nu sunt. Cum scap de de fobia asta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

))))))))))))) asta cam suna a rasism, deci inseamna ca orice persoana ariana e rea, asta vrei sa spui?

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Nu, in niciun caz, dar ...stii tu, puterea te poate inebuni, si poate ma trezesc cu o bata in cap de la prietena aia a mea daca ar fi la conducere un P.R.N.S ( partid roman national-socialist, care i-ar permite )

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Man nu toti germani au dat cu bata in cap altora, asta vrei sa afirmi

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Stiu, dar ma refer la : Holocaust, Dacau, chiar si Gulagul sovieticilor, cand gardieni si-au dat seama ca pot sa omoare prizonieri fara sa pateasca nimic...ei bine, au facut-o

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Dachau man, pentru ca aia detineau informati daca scapau vii, sau ars multe dovezii sau experimente etc

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Da...cred ca ai dreptate big grin Un prieten nu iti da cu bata in cap doar pentru ca are statul ii permite.

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

))))))))))))) logic ca nu,plus ca hitler nu arata ca un arian nici himmler,nu stiu cati din aia de la conducere aveau acel aspect in fapt nordici arata mai mult asa nu germanii, acolo a fost o nebunie totala, un haos, o manipulare extrema, vinovati sunt multi, uni chiar au dorit acel razboi sa fie, dupa terminarea lui sunt voci care afirma ca se vrea continuarea lui si prabusirea sovieticilor

| vinoACASAcuMINE explică (pentru RAY):

Sovietica mai e inca Rusia... au inca steaguri cu simboluri comuniste, si se mai introduc ca imperialisti...

| RAY a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Aia ti au aparat tara man

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca, scenariu mai posibil, vin tiganii la putere?

| vinoACASAcuMINE explică (pentru suntserios):

Nu prea e probabil...

| Vanishgold a răspuns:

Pai tu ai avantaj fata de noi laughing fiind prieten cu ea, poate are mila de tine.

| MariaXDD a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, doar nu te omora fata aia daca nu esti blonda sau n-ai ochii albastri

| Anastasie a răspuns:

Nu v-a mai fi niciun regim nazist, aparține de trecut. Stai liniștit că nu te "mănâncă" prietena ta. Istoria asta vă stârnește idei un pic cam ciudate... De ce ti-e frică de ea? Până să știi de Hitler și rasa ariană, tot îți era frică de ea?

| Ursu_Maria_Stefania_1996 a răspuns:

Eu spun sa consulti un pshiholog pentru aceasta problema.Nu stiu cum sa scapi de fobie.