| xdAdda a întrebat:

Ieri mi-am luat un aparat foto Canon Power Shot SX150 IS. Aseara am facut cateva poze. Si azi dimineata scria sa schimb bateriile. sad Si am luat altele (desi bateriile erau noi) Si nici acum nu merge. straight face Tot imi zice sa le schimb. Am facut ceva gresit? Pe site scrie ca bateriile se epuizeaza dupa mai mult de 100 de poze. Dar abia am facut 10. straight face Please HELP MEE. SCZ de categorie. FUNDA

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Pune baterii reincarcabile si ai sa vezi ca te tin mai mult
alcalinele sunt praf

| andreeadenisa22 a răspuns:

Du-te si repara-l, sau mergi acolo de unde l-ai cumparat si intreaba-i pe vanzatorii sau...de ce nu merge.

| Snapped a răspuns:

Iti trebuie 2 x 2 acumulatori 2700mAh si un incarcator (ca sa ai incarcati de rezerva). Cu baterii cumparate de la boutique nu poti face 100 de fotografii.