| Nestiutoarea9 a întrebat:

Imi dati idei ce ati putea face daca ati fi sefii clasei. Niste idei care sa impresioneze llumea. happy URGENT!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca si seful clasei nu prea ai ce sa faci laughing eventual sa iei initiativa in anumite masuri de exemplu sa ajuti un coleg care e intr-o situatia dificila si sa-ti atragi si colegii sa faca acelasi lucru. Ma gandesc ca un astfel de comportament ar putea fi apreciat daca ai atitudinea corecta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cei 12 ani de scoala ai mei nu am auzit niciodata vreun sef de clasa sa faca sau sa fie nevoie sa faca ceva

| DarthRevan a răspuns:

Batei pe toti, si punete intr-o relatie cu un baiat /fata.Vai unde sa ajuns. Pana si TPU e distrus.Aceleas intrebari dupa atentie.De ce vrei sa fi tu placuta de restul? Nu se va intampla o sa fie cineva care te va ura.Doar ca te numesti seful/sefa clasei.Generatiile de azi, numa faima si impresii.

| madalinanicolae97 a răspuns:

Îți dau un sfat :* nu promite marea cu sarea ca nu o sa rezolvi nimic ( gen fără teme etc etc ) :* daca te simți capabil o sa găști idei. Gandeste-te tu ce ai vrea de la un șef al clasei?

| anadana23 a răspuns:

Eu sunt o simpla eleva si iti spun ce face sefa clasei mele.
In primul rand e cuminte.
In al doilea rand trebuie. sa nu parasca ceilalti elevi deoarece trb.sa die de gasca.
In al treilea rand ea organizeaza jocuri la orele de dirigentie.Ex:concursuri de talente.scenete amuzante.ora de bancuri, ghicitori sa cine mai stie.
Propria imaginatie.
Poti sa pui responsabil.care sa fie talentati.sa-ti aduca poezii compuse de ei.
Poti face ziarul.revista clasei.
Sper ca te-am ajutat! :* :* happy happy

| Telepatica a răspuns:

Mai bine nu promite nimic, la noi in clasa se gasesc sa fie sefii clasei cei mai nebuni copii, si spun tot felul de bazaconii... pur si simplu iti doresti sa fi si gata, dar exista si cateva responsabilitati, ai grija ca ceilalti copii sa nu se puna in contra ta.