| LalaBandFan21 a întrebat:

Hei, TPU! happy
Imi dati niste teme si idei de povesti?!
Inspiratie = DEAD. :'(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața- închisoarea viselor.
Să vezi câte idei o să-ți vină.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie 'culegi' temele si ideile din visele tale, precum au sugerat si ceilalti colegi TPU, fie intri pe http://www.deviantart.com/, de exemplu, si te uiti la imagini, cauti imagini scriind diferite cuvinte cheie, vezi lucrari dintre cele mai deosebite si asa, sigur iti va veni si tie cel putin o idee, daca nu, chiar mai multe.
Bafta!

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Hey! si mie imi place sa scriu povesti! Sa iti spun ce am scris eu - am luat povestile clasice si le-am transformat in moderne (stii tu cu laptop, tablete, gps etc.) mi s-a intamplat sa scriu indirect o dorinta de-a mea, mama a citit-o si mi s-a indeplinit. Iti vine sa crezi? Funda?

| TeodoraC a răspuns:

Hey.De ce nu incerci sa abordezi o tema mai complexa? Ia ceva simplu si transforma-l in ceva special pentru tine. Povestile trebuie sa exprime ceea ce esti tu, dorintele tale, visele tale.
De ce nu incerci sa scrii despre povestea unei fete ( viata ei sa fie cum vrei sa fie viata ta- ar putea fi si o sansa pentru a compara ) sau sa descrii calatorii in lumi fantastice. TOTUL DEPINDE DE TINE.