| AntoniaRules a întrebat:

Imi place de un baiat.El e mai mare decat mine cu 1 an.Stiu si cum il cheama si problema este ca tatal lui e un fel de...cum sa spun...vedeta.Am fost cu verisoara mea la restaurant si a venit si el.E la mine la scoala si ne intalnim in pauze,dar nu ne prea salutam,cred ca de rusine sau frica. sad

E un baiat inteligent, frumos, glumet si intelegator.El e in a 7-a, iar eu in a 6-a.

Cum pot sa incep sa vb cu el?
Sa il salut cand il vad de fiecare data? Oare asa va merge?

E prima data cand chiar simt ca plac pe cineva si nu stiu ce sa fac ca sa ma placa si el, sau macar sa ma observe. sad

Va rog mult ajutati-ma!
Il place foarte mult de el si nu stiu ce sa fac! :/

Scuzati-ma daca nu am pus categoria corecta!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are taica-su in povestea ta?
Vedeta sau gunoier, tie oricum iti place de fii-su, nu?

Deci, cand te vezi cu baiatul la scoala: saluta-l, zambeste-i, apoi cateva zile mai tarziu intreaba-l ce mai face... si poate va pricepe ca il placi si va continua el.
Daca nu spune nimic si te ocoleste, inseamna ca nu te place, dar daca vorbeste cu tine, esti norocoasa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ce daca tacsu e nu stiu cine? oricum pentru o fata de a sasea e cam devreme pentru relatii sexuale sau de dragoste, macar sti ca ala te place la fel de mult ca si tine? eu zic sa mai astepti si sa iti vezi de ale tale ca acum pentru tine nu e momentul de relatii la 11-12 ani pe care ii ai, mintea ta ar trebui sa isi gaseasca fericirea in poze cu unicorni si papusi barbie.
Nu zic cu rautate ce zic dar o sa vezi ca am dreptate, nu iti irosi copilaria ta pentru baieti, inca esti un copil la 11-12 ani, multe fete si-au inceput viata sexuala de la varste mai mici si au ajuns sa regrete deciziile luate, ai tai ar spune exact la fel daca i-ai intreba asta.
Dragostea e trecatoare, maine, poimaine tie poate sa iti placa de altul mai frumos ca ala si apoi il vei uita si tot asa, nu merita.

| AntoniaRules explică (pentru Doarunaltutilizator):

Deci,in primul rand, nu vreau sa intretin relatii sexuale cu el.In al doilea rand, vreau doar sa il fac sa ma observe!
In al treilea rand, niciodata nu e tarziu sa te indragostesti!

Poate e iubire din acea trecatoare, dar vreau sa am o sansa.Nu intelege gresit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluta-l intr-o pauza si intreaba-l ce face.
Spune-i ca l-ai tot vazut pe hol si iti doresti sa va cunoasteti sau cv de genu.
Daca nu mai stii ce altceva sa ii spui intreaba-l cum e in a7a,ce profi are si daca se intelege bine cu colegii de la el din clasa.
Tatal lui e paralel cu intrebarea pe care ai adresato.

| GandesteRapid a răspuns:

Deci in primul rand faza cu tatal lui NU TREBUIE SA-TI PESE. Daca el te place macar putin, nu va tine cont de popularitate si restul.
Nu conteaza ca esti mai mica decat el, ( mie personal imi plac fetele mai mari decat mine ) dar sa stii ca majoritatea baietilor (80 % pe cei care ii cunosc eu ) sunt cu fete mai mici decat ei cu 2-3 ani.
Daca vrei sa te bagi in seama incearca sa razi de ceva specific lui. De exemplu de haine, telefon, felul cum se poarta, sau gasesti tu ceva. De exemplu :,, Ce-i cu mersul ala de mafiot? Unde ai invatat sa defilezi asa? In orice caz imi place la nebunie
Trebuie sa te remarci printr-o gluma. Mai multe chiar ( dar nu prea multe nu vrei sa pari un bufon ).
Alt exemplu :,, Tine-mi si mie sticla de apa /telefonul, trebuie sa ma leg la sireturi. Sunt impiedicată si nu vreau sa agravez situatia.( dupa asta ii spui ca ii ramai datoare si asa iti faci rost de inca o situatie in care vei vorbi cu el)
Prima data iti trebuie putin curaj. Trebuie sa risti.El va intelege asta ITI GARANTEZ. Daca pare indiferent si grabit inseamna ca n-ai sanse. Daca rade la gluma ta, pare interesat de conversatie si chiar face o gluma despre cat de impiedicat este el sau orice altceva inseamna ca te place
Sper ca te-am ajutat. O funda ceva?

| Ibrahim_Bianca_1992 a răspuns:

Buna, poate ar trebui sa il bagi tu prima in seama sau sa te uiti la el intr-un anumit fel ca sa-si dea seama ca il placi. Ai putea sa ii zambesti cand se uita la tine sau chestii de genu. Oricum daca el te place, pana la urma va zice ceva.