| anonim_4396 a întrebat:

Imi spune cineva si mie cum scap de sentimentul de vinovatie? In afara de a-mi recunoaste fapta! Sa va spun cum s-a intamplat:
azi, la scoala, am turnat apa pe geaca unei fete si acea fata i-a spus dirigintei ca a turnat cineva apa pe geaca ei... si fara sa vreau, ca sa nu fiu invinovatita am jurat ca nu eu am facut acest lucru. Si acum diriginta noastra vrea sa ne scada nota la purtare tuturor. Si vrea ea sa faca mai multe lucruri oribile... Ma simt extrem de vinovata! Cum scap de asta?

7 răspunsuri:
| Mereoleacădeusername a răspuns:

P.S. Diriga o sa ne ia pe toti la rost :-s

| ZaharAmar a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta.Ca si cum chiar nu ai fost tu! Totul o sa treaca.Peste cativa ani o sa razi! Crede-mahappy.Imi dai pls funda?!

| Mereoleacădeusername a răspuns (pentru ZaharAmar):

Dar chiar nu pot... mi-e 'frica' oarecum sa mai merg la scoala ca stiu ca diriga o sa ne ia la rost. si cam toate dovezile arata spe mine :-s. Adica doar eu aveam apa la mine. Da, am incercat sa ma imprietenesc cu acea fata... dar e cam prea tarziu. + ca mi-e frica sa-mi recunosc fapta pentru ca mi-ar putea scadea nota la purtare. Tin sa mentionez ca sunt o fata de nota 10 [ la propriu ].

| UserAnoniM a răspuns:

Cel mai bine e sa te apropii de diriginta la o pauza si sa ii recunosti inainte de asta cerindu-ti mii de scuze.Fii mereu cu capul aplecat aratind ca iti pare rau! Apoi du-te la fata si spune-i ca nu ai facut-o intentionat! Apoi ca totul sa fie super dai un mar sau ceva de genul...happy

| Mereoleacădeusername a răspuns (pentru UserAnoniM):

Dar poate nu o sa ma creada.
P.s. Am turnat din greaseala si apa pe papucii ei... ca vorbeam cu o fata si cum tot gesticulam [ eram cu apa in mana ] am varsat apa din greseala. (eram la ora de sport in vestiare la sala )

| byencutza_2692 a răspuns:

Ok Deci. Daca Ai Facut-o Din Greseala Trebuia Sa ii Spui Acelei Fete Si Sa Iti Ceri Scuze Dar Acum E Prea Tarziu
Dar Totusi sti cum se spune:fapta recunoscuta e pe jumatate iertata
Dar..nah..ce sa faci...incearca sa te imprietenesti cu acea fata si cand are apa in mana da-te de ea "din greseala" pentru a iti uda si ea geaka
nu stiu am incercat si eu asa un raspuns sa iti dau nu stiu daca iti e de folos..dar..neah

| kidutza04 a răspuns:

Pai poti sa iti recunosti vina pentru ca ceva de genu asta am patit si eu