| ninja1212121 a întrebat:

Hei TPU imi spuneti si mie diminutive nume de animaluti etc in japoneza,coreana, germana e pentru o fata vreau si traducerea da funda

Răspuns Câştigător
| Cutie12 a răspuns:

Hei..pai:
Yuuki-zapada
Hikari-lumina
Chu-(se pronunţa "Ciu") si inseamna "sărut" sau "pupic"
Saku-(prescurtare de la "Sakura") si înseamnă flori de cires
Acestea au fost in Japoneză.
Cainele meu se numeste "Tofu" dacă iti place happy
Stiu cateva si in coreeană dar nu stiu readucerea:
Ji-se pronunţa "G"; Tae; Yoongi; Jimin(sau Jiminie)
Porecla mea e "Chanie" si se pronunta "Ciani"happy nu mai stiu de unde a pornint dar imi placehappy sper cs te-am ajutat!

1 răspuns:
| Cutie12 a răspuns:

Hei...pai:
Yuuki-zapada
Hikari-lumina
Chu-(se citeste "Ciu") si inseamna "sarut" sau "pupic"
Saku-prescurtare de la "Sakura"(flori de cireş )
Cainele meu se numeste "Tofu" dacă iti placehappy-astea sunt in japoneza.
In coreeana stiu nume dar nu stiu traducerea.
Ji-se citeste "G"
Tae; Yoongi; Jimin(sau Jiminie); porecla mea este "Chanie" (se citeste "Ciani")happy nu stiu de unde vine are asa mi se spune de când ma stiu ^^ Nu stiu daca e nume de animalut dar...
Sper ca te-am ajutat: *