| Bibiss a întrebat:

In ultimul timp, mi se pare ca ma mai ingras. Nu stiu ce sa fac. Imi puteti spune cateva solutii? Eu nu mananc multe dulciuri, si nici multa mancare. Mai ales de cand am observat ca incep sa ma deformez. Va rog, nu-mi puneti sa ma duc la sala, pentru ca nu imi permit.Dau funda la cele mai multe raspunsuri intelepte, si care ma ajuta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Mai sa stii ca e si normal, ca de acum vine perioada asta de timp rece si cu totii mai punem cateva kg in + pe noi! Corpul cere mai multa hrana si cum nu mai transpiri ca in vara, incet incet pui dar nu cred ca ar trebui sa iti faci griji, dupa o sa dai inapoi jos. Nu stiu varsta, inaltimea si greutatea pe care o ai acum, ca sa imi fac o idee daca esti sau nu grasa! Un sfat pe care ti-l dau nu este acela de a nu mai manca pentru ca repet in aceasta perioada a iernii trebuie sa fii cat de cat tare nu sa stai flamanda si sa ai dureri de cap si de stomac doar ca vrei sa fi tu fotomodel! Daca poti incearca sa nu mai mananci deloc dulciuri sau mananci doar duminica! Incearca si cateva exercitii zilnic de 15-30 minute, bea 2 L de apa, si cantareste-te zilnic asa nu vei mai avea frica ca te ingrasi! Pui 5gk maxim pe tine iarna asta dar la vara vei da jos din nou si vei fi la felwinking Sper ca te-am ajutattongue

2 răspunsuri:
| lemonyellowcute a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa mananci mancare mai usoara si BIO iti spun cateva idei: legume cu piept desozat de pui sucuri de fructe de exemplu un studiu stintific a presupus ca daca bei multa apa nu mananci paine timp de un an[poti manca la ocazi speciale dar cu limita] slebesti 20 kg

| Bia_Bianca_1996 a răspuns:

Buna happy o solutie ar fi sa faci sport dar ai spus ca nu iti permiti ...asa ca ar trebui sa te duci sa alergi happy pe starda pe teren etc pentru ca nu platesti nimic, slabesti si te si relaxezi big grin cel putin asa cred eu dar ar mai fii o solutie : sa mananci de mai multe ori pe zi dar foarte putin...cea mai importanta masa e micul dejun asa ca trebuie sa te alimentezi corespunzatorwinking iar celelalte mese sa fie putin mai usoare adica la cina ti-as recomanda sa mananci o salata sau ceva care nu contine multa grasime iar la pranz sa mananci ce vrei dar cu masura big grin sper ca ti-a placut raspunsul meu :*