| Paulinaxoy a întrebat:

Hei, TPU! In vacanta imi place sa stau la matusa mea, pentru ca am si 2 verisoare si e super acolo. Are un vecin de varsta cu mine, pe care il cunosc de cand eram mica dar nu prea ne intelegeam. Acum am aflat ca a intrat in acelasi liceu cu mine si sde saptamana trecuta l-am privit cu alti ochi. Cred ca imi place de el, mult. De exemplu iesisem cu o verisoara si putin mai incolo de noi statea el cu toti prietenii lui, iar el a venit si s-a asezat langa mine si vorbea foarte frumos. Saptamana asta m-am intors la matusa-mea dar el in noaptea asta pleaca la mare si nu o sa-l vad. Sunt putin trista. Si nu stiu ce sa fac..simt nevoia sa vorbesc cu cineva despre asta dar nu am cu cine

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

A intrat la același liceu cu tine, privește partea bună. De la toamnă îl vei vedea zilnic.

| Diana0727 a răspuns:

Salut! Imi pare rau ca te simti asa! sad Stiu ca e greu sa tii la cineva care nici macar nu stie asta sad Incearca sa te inveselesti, plimba-te, intalneste-te cu prietenii, fa tot ce iti place. La un momentdat el se va intoarce de la mare! Iar cand va veni incearca sa te apropii de el! In plus, ai spus ca acum e la acelasi liceu cu tine, asa ca vei avea cand sa vorbesti cu el! Mult noroc!winking

| Deborah54 a răspuns:

Buna! Iti iteleg foarte bine sentimentele. Consider ca si el te place dar nu iti spune, cind va veni de la mare incerca sa te imprietenesti cu el. Daca vrei s fii alaturi de densul nu-l intimida, inearca sa iteegi ce vra si ce simte, afla ce ii place si ce nu si cel mai importat incearca sa-i spui de sentimentele tale.