| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Intrebare pentru fete.
"Ati patit vreodata sa va atraga tot o fata? " Dar atractia sa fie foarte puternica.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uneori omul se gandeste la ce l-ar putea face sa se simta bine... la ce isi doreste, ce ii place sa faca, pe scurt CE VREA. Iar deseori, ceea ce vrem cu adevarat nu este si ceea ce ne trebuie sau ce ne face FERICITI.
Sunt sigur ca s-a aplicat si in copilarie, cand ai vrut ceva si te-ai suparat ca nu l-ai avut (cand de fapt... niciodata nu ti-a apartinut) si probabil acum, dupa atatia ani (desi nu iti stiu varsta) vezi ca nu ti-a trebuit acel lucru, era ceva doar de moment.

Legat de relatii, nu numai la felte, dar si la baieti, la toata lumea de fapt, se intampla sa te indragostesti de anumite persoane si credem ca fix aceasta persoana este cea potrivita.
Iar deseori... multi ajung sa fie in relatie cu perssoana respectiva, iar peste mult timp iti dau seama ca nu asta este ce voiau cu adevarat. Si asa intervin problemele si certurile happy
Desigur, exista si cazuri fericite.

Tu nu ai descris problema ta exact, nu stiu daca iti place de o fata si ei nu de tine, nu stiu daca nu puteti sa fiti impreuna, nu stiu situatia voastra, deci tot ce pot sa fac este sa imi dau cu parerea din departare.

Da... poveste lunga. Pai cum altfel? Toata lumea are povesti lungi big grin

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Catrice):

Şi? Cum ai procedat?

| Catrice a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Vrei povestea de la șase ani sau de la 20+?hee hee

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Catrice):

Ambele? Daca vrei sa imi povestesti.

| Catrice a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Eh,aia de la 6 ani e nimic că nu știam ce e iubirea, știam numa că voiam să mă joc cu una de atâta bine si era mai mare și era deja dezvoltata. Eram gen 3-4 fete într-o gașca de 7-8 băieți (nu eram mereu la fel că erau 3 blocuri alăturate și nu ieșeam in același timp). Știu că o dată când mă uitam pe balcon si am văzut-o cj referire la vreo 100m am zis ceva gen "ce buna de tipa asta" (ce învățăm și eu de la băieții mai mari) si mă auzise mama și mi-o pălit una de nu mi-o mai trebui fete in sensul ala până la maturitate când mi-am dat seama că nu mă atrag băieții oricât aș încerca.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Catrice):

Eu sunt foarte feminina... Si daca m-ai vedea nu ai zice ca nu imi plac baietii...
Si eu am fost indragostita de o fata cand aveam 11 ani. Poveste lunga.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Gabryel85 a răspuns:

Nu cred că e ceva anormal să se întâmple așa.

| madmaxst0 a răspuns:

Nu,dar daca ti s-a intamplat nu este nimic grav.happy

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru madmaxst0):

Ba este grav. Atunci cand nu te mai gandesti la nimic altceva si te axezi doar pe persoana aia.

| madmaxst0 a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Atunci da dar nu ma gandeam la aceasta situatie.pai poti sa vorbesti cu un adult sau o persoana apropiata dar doar daca simti nevoia, un psihoterapeut(nu stiu daca e corect )dar este alegerea ta

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru madmaxst0):

Ce sa-mi faca psihoterapeutul? Sa ii fac eu lui? pana la urma nu hotaram noi de cine ne indragostim.

| DoarBogdan a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Uneori omul se gandeste la ce l-ar putea face sa se simta bine... la ce isi doreste, ce ii place sa faca, pe scurt CE VREA. Iar deseori, ceea ce vrem cu adevarat nu este si ceea ce ne trebuie sau ce ne face FERICITI.
Sunt sigur ca s-a aplicat si in copilarie, cand ai vrut ceva si te-ai suparat ca nu l-ai avut (cand de fapt... niciodata nu ti-a apartinut) si probabil acum, dupa atatia ani (desi nu iti stiu varsta) vezi ca nu ti-a trebuit acel lucru, era ceva doar de moment.

Legat de relatii, nu numai la felte, dar si la baieti, la toata lumea de fapt, se intampla sa te indragostesti de anumite persoane si credem ca fix aceasta persoana este cea potrivita.
Iar deseori... multi ajung sa fie in relatie cu perssoana respectiva, iar peste mult timp iti dau seama ca nu asta este ce voiau cu adevarat. Si asa intervin problemele si certurile happy
Desigur, exista si cazuri fericite.

Tu nu ai descris problema ta exact, nu stiu daca iti place de o fata si ei nu de tine, nu stiu daca nu puteti sa fiti impreuna, nu stiu situatia voastra, deci tot ce pot sa fac este sa imi dau cu parerea din departare.

Da... poveste lunga. Pai cum altfel? Toata lumea are povesti lungi big grin