| RAY a întrebat:

Credeti ca atractia fizica poate aparea in timp? Ati patit vreodata asa ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă persoana rămâne neschimbata, nu.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand mi-ai votat ceva ce poate tu ai considerat a fi eronat sau era eronat nu am spus nimic pentru ca e dreptul tau.Da la ce am patit eu sau la parerea mea nu cred ca poti sa votezi astfel, adica nu are noima.
Poti sa ma intrebi daca ceva nu iti pare in regula.

44 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da.Si am patit si m-am axat pe asta dupa ce am vazut ca daca ma las orbita de fizicul impecabil al cuiva nu vad cat e de putred inautru.Nu zic de toti zic ce am patit eu.
Si in actuala relatie iubitul meu a inceput sa ma atraga dupa ce l-am cunoscut pe el ca om nu la prima vedere, la fel si fostul.

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar la prima vedere nu l-ai placut?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu.Un singur om mi-a placut la prima vedere adica sa ma indragostesc la prima vedere in rest erau doar asa da e dragut da asta nu imi garanteaza ca o sa fiu cu el sau ca as vrea neaparat asta.
De actualul nu m-am indragostit de la inceput ci treptat, nu mi-a atras atentia fizic ca si acum spre exemplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Are noima.Asta dacă nu cumva crezi ca părerile tale nu pot fi greșite.
"a inceput sa ma atraga dupa ce l-am cunoscut pe el ca om"A început sa te atragă caracterul lui. Felul lui de a fi.Lucruri pe care ai început sa le consideri mai importante decât aspectul fizic.Nu a început brusc sa-ți placa cum arată.Nu e ca si cum ar deveni mai atrăgător dpdv fizic dacă afli ca-i plac pisicile.

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Nu te atrage mai mult fizic daca-l cunosti mai bine din alte puncte de vedere, esti doar mai dispusa sa-l accepti asa cum e.

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Au mai fost persoana ce au spus ca si mine....Ieeeei hai mergeri pe eiwinking

| Holiday a răspuns:

Doar daca se produce o schimbare in fizicul persoanei. De exemplu la 17 ani poti avea acnee, freza de rahat. sa fii grasut/a si mai stiu eu cum. Dupa 6-7 ani poti sa te schimbi foarte mult. Nu ti s-a intamplat niciodara sa vezi pe vreuna care nu-ti inspira nimic peste cativa ani si sa zici "wow"? Bine, din pacate in general e invers, dar sunt si cazuri din astea.

| RAY explică (pentru Holiday):

Acum 13 minute | Anabela777 a răspuns:
Declară răspunsul câştigător
Da si da. Pur si simplu nu-ti place de cineva la inceput, dupa incepeti sa vorbiti, iti dai seama ca e o persoana misto si brusc uiti ce hidosenie l-ai considerat in trecut.

eu cred ca atractia fizica este subconstienta desi nu o putem determina constient nu?

| RAY explică (pentru Holiday):

Acum 30 minute | Hammurabi a răspuns (pentru RAY):
Și cu actuala (care e grecoaică) s-a întâmplat cam la fel.
A lucrat pe lângă mine peste un an fără să-mi atragă în mod special atenția. Eram doar colegi. Am ajuns să fim împreună după ce am stat de vorbă o noapte întreagă la ziua unui alt coleg.
Deci nu e deloc tiparul care îl spui tu. Înțelegi?

de ce a aparut atractia abia atunci?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Stii cum e de fapt, lasand la o parte toate bazaconiile?
Daca nu e atat de frumos/frumoasa dar ti se potriveste in alte lucruri, e inteligent, etc, il/o vezi in timp ceva mai atragator/oare. La fel si invers, daca e belea ca fizic, treci mai usor peste unele lipsuri intelectuale sau de alta natura.

| RAY explică (pentru Holiday):

Oamenii învaţă prin educaţie bunele maniere,
altfel s-ar comporta ca nişte cimpanzei. Când omul se va naşte cu instinctul
de a mânca cu furculiţa şi nu direct cu mâna, atunci putem afirma că am
evoluat măcar puţin faţă de hominizii care trăiau acum 20-30.000 de ani

ce parere ai de afirmatia asta?

| Emma30555 a răspuns:

Dacă nu e atracție fizica, se poate în timp sa ți placa totuși cum se comporta, sa te simți bine cu el dar ești conștienta ca fizic nu te atrage foarte tare. Se poate întâmpla și sa nu ți placa la început apoi sa ți se para drăguț după ce te obisnuiesti cu persoana

| raMLesS a răspuns:

In unele cazuri da, am fost amantu' uneia care era in relatie cu unu laughing.
Acum o sa zici "Tu o plimbai cu masina, ala o f*tea"
Treaba nu sta chiar asa laughing laughing

| Dalmore a răspuns:

Da. Eu nu sunt atrasa fizic de barbati. Dar daca incep sa vorbesc cu un tip si mi se pare inteligent sau observ anumite calitati la el, incepe sa ma atraga in timp.

| raMLesS a răspuns (pentru Dalmore):

Vrajeala.

| RAY explică (pentru Dalmore):

Pisicuto alea sunt vtajeli

| Dalmore a răspuns (pentru raMLesS):

Nope.

| RAY explică (pentru Dalmore):

Ba da pisy, trebuie sa fie o atractie fizica ca sa ai un interes fata de el

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Sunt 90% lesbi, motanule sad
Ca sa ma atraga un barbat fizic, trebuie sa aiba un caracter extraordinar ca sa-mi atraga atentia, pentru ca fizic mi se par dizgratiosi toti. Fug de barbati ca dracu de tamaie, dar na, din cand in cand mai dau si eu de unul ok care incepe sa ma atraga in... 4 ani, cum am patit cu actualul. laughing

| RAY explică (pentru Dalmore):

Pisica lesbi, de ce nu stai cu o fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca sunt ciudatica, asociala, daca nu ar fi fost el, sa ma suporte 4 ani si nu as fi inceput sa tin la el, eu nu m-as fi bagat in nicio relatie pentru ca nu mai am rabdare cu oamenii si mi-era bine singura sad.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Esti pisica, e ceva hai sa spun normal, esti si depresiva?

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Da.

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Ea e emo ma laughing Cum erau copiii prin 2010.

| Dalmore a răspuns (pentru raMLesS):

Ce legatura are? Stiu ca ti se pare ceva WOW, dar ca sa vezi, exista oameni diferiti de tine.

| RAY explică (pentru Dalmore):

Dar il iubesti?

| raMLesS a răspuns (pentru Dalmore):

"Stiu ca ti se pare ceva WOW, dar ca sa vezi, exista oameni diferiti de tine."
Pe bune? Nu te cred.

| Dalmore a răspuns (pentru raMLesS):

Ayyy, please, scuteste-ma de replicile astea basic si da-mi reply cand chiar ai ceva interesant de zis.

| RAY explică (pentru raMLesS):

Ma nu rade de fata nu stii ce inseamna depresia

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Cam multe fete triste, se dau batalii de la atâtea caractere in caplaughing de se intrã in depresii.
Noi ce sa mai nu reprezentam nici jumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atractia fizica trebuie sa fie minima mãcar de inceput.
Dupa se compenseaza cu caracterul, carisma, seductia poti ajunge de la nota 5 care ti-o dã pe fizic la 8-9-10.De aceea curteaza poti avea atractie minimã de inceput si s-o maresti. Sau invers sa pornesti cu o atractie fizica de inceput si s-o strici pe parcurs, sa intri in zona prieteniei.

| Gaby212 a răspuns:

Da,se poate.
Acum n-o sa stau sa iti zic de ce, ca n-am nicio idee.

| deadhoe a răspuns:

Stiu ca doar la fete se intampla asta. tie ti s-a intamplat?

| raMLesS a răspuns (pentru deadhoe):

Care ti-e problema?

| RAY explică (pentru deadhoe):

Pe cine ai intrebat?

| deadhoe a răspuns (pentru RAY):

Pe tine

| RAY explică (pentru deadhoe):

Nu

| Anabela777 a răspuns:

Da si da. Pur si simplu nu-ti place de cineva la inceput, dupa incepeti sa vorbiti, iti dai seama ca e o persoana misto si brusc uiti ce hidosenie l-ai considerat in trecut.

| RAY explică (pentru Anabela777):

Eu vorbesc de o relatie cu el nu de il baga in zona prieteniei

| Anabela777 a răspuns (pentru RAY):

Nu vorbeam de zona aceea.

| RAY explică (pentru Anabela777):

De ce exista zona prieteniei daca fizicul nu conteaza?

| Anabela777 a răspuns (pentru RAY):

Ca e mai usor sa-i spui cuiva ca nu poate fi mai mult decat un prieten pentru tine decat sa-i zici din start ca nu-l placi.

| RAY explică (pentru Anabela777):

Mai bine din start ca nu il placi decat sa isi faca false sperante