| Justjust11 a întrebat:

Intro luna plec in Polonia intr-un proiect erasmus, cu engleza. Problema este ca eu o sa stau acasa la un baiat de acolo si eu stiu doar engleza de baza... adica imi e foame, chestii din astea de baza si imi e frica sa nu ma intrebe parintii baiatului ala ceva. Si sa ma fac de cacao. Ce ar trebui sa fac? Va rog fara "stai acasa". Ma ajuta mult diploma de erasmus.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te vor intelege ca nu stii sa vorbesti engleza prea bine. Nu inteleg de ce iti faci probleme.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Sau te-ai laudat ca esti tare la limba engleza? Daca da, suporti consecintele.

| Justjust11 explică (pentru darrio2007):

Nu m-am laudat, dar pot vorbi cu un baiat dar nu stiu tot. stiu aproximativ 30% 40% din engleza. pot cere ceva, inteleg ceva dar imi e frica sa nu ma intrebe profesoarele sau parinti acestei persoane ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi când te-ai înscris nu te-ai gândit la asta? big grin