| Ayumii a întrebat:

La E.N la limba romana am luat 7, 35. Am ramas dezamagita, avand in vedere ca ma pricep la materia asta. Am depus contestatie si impreuna cu doamna de romana am recalculat punctajul si trebuia sa iau pe putin un 7, 90! straight face Prin urmare...Credeti ca e posibil ca nota mea sa se mareasca pana la 8? sad Adica e ciudat... Daca am obtinut 7, 35 inseamna ca nu mi-au punctat compunerile deloc si mi-au mai si scazut 0, 6 puncte. De acele 0, 6 puncte sunt constienta, dar de restul nu-mi pot da seama! Subiectele de anul acesta au fost cam ciudate. Oricum nota e imposibil sa mi-o mai scada, nu mai au ce scadea.
Deci, am facut bine ca am depus contestatie? Adica...e ciudat cum viitorul meu sta in mainile a doi profesori. Vreau sa ma inscriu la un liceu bun si nu cred ca o sa intru la acel liceu cu 8 la matematica si 7, 35 la romana. straight face Puteti sa imi dati niste sfaturi si din proprie experienta cu, contestatiile. laughing Mersi mult! Take care! ^_^

Răspuns Câştigător
| LSMM a răspuns:

Într-adevăr. toți elevii din țară s-au plâns de notele mult prea mici la română. Chiar și dacă dau un search pe TPU vei remarca asta.
E bine că ai depus contestație, mai ales că nu mai are ce să-ți scadă. Și eu am făcut asta, cel puțin la secretariatul din școala mea era coadă pentru contestații. laughing
Ciudat.

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

Şi eu am păţit la fel. Şi da, ai făcut bine că ai depus contestaţie. Mie mi-a dispărut un punct pe degeaba.
Cunosc olimpici la română care au luat sub 9 la examen. La română, în toată ţara, notele au fost foarte mici.