| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, daca depun contestatie vineri la romana sau mate, stiu ca poate am sansa sa imi mareasca nota putin dar exista riscul sa si scada? ar fi culmea totusi sa iti scada

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De crescut creste in cazul in care se vad greseli realizate de profesor dar de scazut nu are cum.

| Frau a răspuns:

La contestatie profesorii nu vor fi atat de indulgenti si vor corecta "la sange" cum s-ar zice. si in cele mai multe cazuri nota scade laughing. dar daca tu crezi ca puteai face mai mult, atunci da.big grin

| 1Mihai1 a răspuns:

Normal că-ti poate scădea nota...

| Firefly20 a răspuns:

Da,contestatia are doua taisuri.Se poate scadea, fiindca cei din comisiile de contestatii sunt mai severi.Cei care corecteaza prima data sunt mai indulgenti si zic:"hai ca e prima data ii dam mai mult" La contestatii poti sa pierzi puncte.