| adelutza_9416 a întrebat:

Am 12 ani. Cand ar trebui sa imi fac un iubit, pentru ca am cateva colege care au prieteni, iar eu sunt cam geloasa pe ele pentru ca se cupleaza cu baieti de la clasele mai mari, de la clasele 7, 8 ( noi fiind clasa a 5-a), iar acele colege sunt si populare din cauza ca au prieteni. Ce sa fac? Sa ripostez sau sa stau la locul meu? Funda pentru cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Stiu cum ii straight face, dar mai bine astepti sa vina momentul, decat sa te gandesti tot timpul la chestia asta, sa te procupe prea mult gandul de a avea un prieten, iar apoi sa nu mai ai chef/timp de altceva happy, o sa ai si tu prieten, stai linistitawinking chiar daca ii mai naspa uneori sa fii singura, o sa vina si momentul cand o sa ai unul...deci nu cauta ca disperata

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu ai cum sa ripostezi.Incearca sa fii putin mai sociabila si va veni de la sine happy.

| Deny1333 a răspuns:

Tu trăiește-ți copilăria, nu te maturiza așa devreme. dar dacă tot insiști să ai un prieten, găsește-ți pe cineva care te merită. tongue

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Daca sunt mai populare nu inseamna ca sunt mai destepte decat tine. Eu zic sa lasi baietii pentru ca nici nu ai idee cat de mult o sa te saturi de ei. Mai asteapta pana cand iti vei gasi un prieten de care vei fi sigura ca il iubesti si ca iti este fidel. La 12 ani nu se poate instala o "iubire" asa de mare.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| yyyyy a răspuns:

Ai 12 ani in clasa a 5-a? eu am 14 si sunt in a-8-a. nu conteaza depinde. sa nu te superi. eu as zice sa ramai la locul tau ca ai timp sa iti faci prieteni. ai doar 12 ani! gandeste'te bine! daca iti faci de pe acum prieteni atunci la 17-18 ani ce iti mai faci? si vrei sa ajungi ca altele? nu cred. sincer nu prea imi place sa umblu cu baieti si ma simt ffffff bine asa. sa stii ca viata ta nu depinde de baieti ci de o iubire adevarata care nu se realizeaza asa usor ci pe parcursul a cativa ani. Si alt motiv sa nu te combini este ca ink esti mik iar noi (cei mici ) nu stim ce e dragostea adevarata asa ca o sa fim foarte usor raniti si sigur nu vrei asa ceva. crezi ca poti fii populara ca esti combinata cu un baiat? sa stii ca nu. populara devii atunci cand vrei sa fii si cand comunici cu toti, te bagi sub pielea tuturor. fundda?

| axaal20 a răspuns:

Dupa 15 ani
stai linistita in banca ta
ai timp sa fii si dezamagita si iubita