| Roxxete a întrebat:

Hei TPU,
Maine merg la strand si imi este rusine din cauza ca sunt slaba. Am 1. 68cm si 53kg :-s.Nu suport cum arat in costumul de baie. la picioare sunt bine. dar sunt micuta in talie si ma enerveaza lucrul asta laughing.
P.s. Am incercat sa ma ingras si nu pot. asa e metabolismul
Deci ce sfat imi da`ti? Voi ce a`ti face daca a`ti fi in locul meustraight face?

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Greutatea ta este ok.Simte-te bine in pielea ta si nu-ti face griji te vei ingrasa tu mai tarziuhappy. Gandeste-te cum ar fi fost daca erai grasa, adica atunci ai fi atras atentia in mod negativbatting eyelashes.Nu ai de ce sa iti faci griji, insa poti sa iti iei un costum cu imprimeu sau mai colorat ca sa dea impresia ca mai ai cateva kg.Greutatea ta este absolut normala:*! Distractie placuta la strand!

4 răspunsuri:
| Cristina505 a răspuns:

Buna.Si eu eram complexata inainte de faptul ca mi se parea ca am celulita pe picioare.dar de fapt nu era asa.mi-am luat inima in dinti si am mers la strand..si cand colo am observat ca o gramada de fete arata mult mai "nasol" (ca sa zic asa) decat mine..si m-am simtit chiar bine...Fiecare om arata altfel si toti se accepta intre ei, indiferent de aparente.Am vazut o gramada de "grasute" care se credeau Miss..si baietii chiar stateau cu ele..Asa ca stai linistita..esti bine asa cum esti :*

| selysol a răspuns:

Hey eu zic sa iti iei un costul de baie care sa te avantajeze : http://www.google.ro/......tp?/imgres ti-am dat acest model ca sa te inspiri sunt foarte multe modele diferit de acesta dar forma sa fie una asemanatoare aceasta forma iti avantajeaza talia ia-ti o culoare draguta si nu vei mai fi complexata de talia ta importanta e sa te distrezi :) ps: mai este un truc daca nu poti sa iti cumperi un astfel de costum iti iei un pareo il pui peste costumul de baie in jurul taliei si gata daca nu ai nici din asta il confectionezi dintr-o esarfa mai mare :) sper ca te-am ajutat cat de cat distractie placuta:)

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Ar trebui sa fi mandra de silueta ta, sti cate fete ar dori sa fie slabe? i-ati u costum care sa te avantajeze eventual un pareo si e ok incearca sa scapi de acest comlpex eu cred ca arati minunat.

| Sprite a răspuns:

Adevarul este ca tu ai postat mesajul asta aici ca sa atragi putin atentia si invidia fetelor. Sprite crede ca tu esti multumita de felul in care arati. Spune pe bune, asa-i? big grin