| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU, mi-am luat banda de alergat, vreau sa slabesc, am 130 kg, un baiat mi-a spus sa bag inclinatie maxima si viteza mica, este adevarat? Ca sa scada caloriile

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Te iau eu la munca. Am vreo 6 hectare de pamant de muncit. Sa vezi ce slabesti. Munca te face mai sanatos.

| Mimidsds a răspuns:

Incepe încet, fă ceva cu care te simți confortabil la început și fă din alergat o rutină, poate de 3-4 ori pe săptămână. Nu uita că și dieta este un aspect important, nu trebuie sa te înfometezi, mănâncă mai puțin zahăr, mai putina grăsime etc. Mult succes!