| mariuca567890 a întrebat:

Hei Tpu..parintii mei se cearta foarte des.Am impresia ca nu se mai suporta.eu mai am o sora.mai mare.dar ea isi vede mereu de treburile ei..nu ii pasa.dar mie da.mai am 2 ani si termin liceul.de un timp am aflat ca mama are pe altcineva. tata nu stie.dar banuieste.pentru ca majoritatea conflictelor sunt din cauza ca s.a departat mama de el.Eu in fata lui, ii iau apararea lui mama.dar il vad cum sufera....si isi face griji ca mama are pe altcineva.nu stie adevarul.nu suport sa ii mai vad certandu.se deloc.am fost indiferenta si mi.am facut mai mult rau..nu suport sa stau sa ii ascund lui tata ca mama are pe altcineva.dar daca ii spun, as distruge familia.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta, si daca il iubeste pe celalat,( nu e o crima ca un om sa iubeasca pe altcineva decat pe fostul).Si sa dea divort, tatal tau va suferi, dar mai mult va suferi daca continua.
Si n-ai cum sa distrugi familia, e distrusa, sau nu distrusa ca suna urat, destramata, si nu esti singurul se intampla din ce in ce mai multe cazuri de genul asta.
Vorbeste si cu sora ta, cere-i parerea.
Aceasta cred ca e metoda cea mai corecta.
Bafta!

1 răspuns:
| DeliaDelii a răspuns:

Daca stii cu cine e mama ta ar fi bine sa mergi la barbatul respectiv si sa ii spui sa o lase in pace sa n-o mai caute daca vrea sa scape usor din situatia asta pentru ca voi sunteti o familie si nu cred ca ar fi bine sa-i spui tatalui tau. ar fi prea dureros pentru el.