| Angi3401 a întrebat:

Hei TPU scuzati categoria! Am fumat in interval a 2 saptamani 5 tigari 4 kent click si una mai tare.am 14 ani credeti ca o sa ma opresc din crestere? Oricum nu am mai fumat si nici nu o sa mai fac asta. FUNDA!:*:*

Răspuns Câştigător
| MamaNegri a răspuns:

Nu. Nu o sa te opresti din crestere. Este foarte bine ca te.ai oprit pentru ca altfel ai fi putut avea probleme serioase de sanatate. Nu neaparat acum. In viitor. Nu e bine sa incepi sa fumezi de la varsta asta!(ti.o spun din experientahappy

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu te opresti din crestere dar e bine ca ai renuntat pentru ca te poti imbolnavii. Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile.

| Radu284 a răspuns:

Daca nu fumezi exagerat (peste un pachet pe zi), si daca duci o viata sanatoasa (cu exceptia fumatului), nu o sa ai probleme, cel putin nu acum.

| rapp2020 a răspuns:

Pai daca ai fumat doar atunci, nu o sa iti afecteze cu nimic dar daca continui DA