| piticot1 a întrebat:

Hei TPU, sunt in clasa a 10a si anul acesta a venit un coleg nou. E dragut, imi place de el si din cate observ mereu se uita la mine, nu stiu daca este o coincidenta adica atunci cand ma uit la el se uita si el la mine sau daca ii place de mine ( nu prea cred asta pentru ca nu ma consider o fata foarte draguta) Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| MDenisee a răspuns:

Heiii! tu esti daraguta, nu te mai descuraja, cu atat cat tu te descurajezi cum vrei sa te placa si el, trebuie sa ratati ca te placi pe tine insuti si ca ai incredere in tine! bafta cu noul coleg :*

| piticot1 explică (pentru MDenisee):

:* Nu stiu cum sa reactionez. Cand ne uitam simultam unul la celalalt imi intorc privirea. Chiar nu stiu ce sa cred

| MDenisee a răspuns (pentru piticot1):

Ai rabdare, o sa vezi ca or sa para si sentimente happy

| piticot1 explică (pentru MDenisee):

Mhm..nu stiu ce sa zic, sincer. Sigur mi se pare mie doaroh go on

| MaiaMartinas a răspuns:

Dar fii si tu putin mai indrazneata, baga-te in vorba cu el, ceva happy nu sta si astepta ..si cum a zis si MDenisee nu te mai descuraja, ca nu are rost..fii mai increzatoare in tine, ca nu esti mai prejos decat altii..asa ca fa-ti curaj, si vorbeste cu el, ca nu pierzi nimic, din contra. Bafta :3

| piticot1 explică (pentru MaiaMartinas):

Mi-e rusine blushing sad

| MaiaMartinas a răspuns (pentru piticot1):

Eei,dar nu are de ce ..si probabil esti si timida, si te temi de parerea celorlalti din clasa, de ce vor zice daca se va afla ca vrei sa fii cu el.dar incearca sa te bagi cu el in seama, mai ales ca e nou. ..si ca sa-ti fie mai usor mai mergi cu o prietena buna pe la el, ca sa te simti mai comod..si lasa rusinea, ca nu castigi nimic cu ea..asa ca fa-ti curaj, si incearca macarhappy, ca altfel vei ramane cu "regretul ca ce ar fi fost daca "