| LoveIsBlind a întrebat:

Hei TPU.Sunt noua aici.Eu cu o colega ne.am gandit sa deschidem un mic "magazin" unde sa vindem gogosi, covrigi, ciocolata de casa, etc.Ne pricepem sa facem mancare si mai ales dulciuri. Unde credeti ca ar fi bine sa incepem? Trebuie cu acordul cuiva? Mersi:*FUNDA!

2 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Ce acord, ce filozofie, ce birocratie?
Nu va trebuie nimic, n-aveti nevoie de nici un certificat de functionare, de nici un atestat de sanatate, nimic. Alea sunt doar asa, de ochii lumii, scoase de puradei la imprimanta pentru a impresiona ce legali sunt ei cu firma lor cu tot.

| LoveIsBlind explică (pentru kurinkita):

Deci...ce ar trebui sa facem?