| Toxic_5027 a întrebat:

Heyhappy pentru cei cu experienta. Aveti sfaturi pentru un bobocel (la mate info)?hee hee

Răspuns Câştigător
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Buna! Eu acum trec intr-a 10.anul trecut am fost si eu boboaca la mate-info.ce pot sa iti spun la inceput profesorii o sa iti dea teste initiale(care teoretic nu se trec in catalog)iar apoi vor sa se impuna.tu trebuie sa fi sigura pe tine si sa raspunzi la intrebari chiar daca iti este rusine.la inceput ti se va parea mai greu mai ales in primul semestru.dar nu iti fa griji.pentru ca esti la mate-innfo poti sa dai la ce facultate vrei, inclusiv la litere, spre deosebire de celelalte profiluri
bafta
a si inca ceva
daca ai intrebari trimite-mi mesaj

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Deci,pune mana si invata tot la mate ca sa iei bacu cu nota mare si invata la info,programare,programele si principiile si iti de aia testatu, participa la olimpiade si acte de voluntariat, orice proiecte ti se ofera pentru ca o sa ai un atuu in plus la facultate.Atat.Succes,iti spune cineva care a rezistat 3 ani la mate-info si urmeaza inca un an de chin.

| mdany a răspuns:

Mda.Anul asta am terminat 10-a.Un chin.Bine acum depinde, daca iti place sa tocesti atunci ii bine, daca nu iti rozi unhiile la sfarsit de an ca nu iti ies mediile.Asa un sfat prietenesc daca intri la Mate-Info atunci arata ca acel loc pe care l-ai ocupat il meriti.Eu m-am trezit putin cam tarziu.La anul rupem caietele laughing

| vibers9 a răspuns:

Pai treaba sta cam asa : la mate e omor! trebuie sa iti scoti note bune pe la inceput pana nu se impute rau de tot laughing ( eu am avut 9.90 la mate la examenul din a 8-a si intr-a 9-a mi.a iesit un chinuit 4.50 la mate )

La informatica trebuie sa dai foarte mare atentie pentru ca orice lectie predata si orice notiune este lectie de zi pana intr-a 11-a. Totul se leaga intre ele si daca nu stii o chestie cat de mica nu poti face nimic!

In rest la fizica sa dai atentie pentru ca e foarte multa materie si e greu de recuperat in seara dinaintea testului.

De teza eu iti recomand sa o dai la chimie pentru ca se repeta tot ce ai facut in generala ( aproape) asa ca e banala rau si scoti si nota mare.

Si ca boboc trebuie sa ii faci impresie buna dirigintelui oricum ai fii tu ( chiar si bataus laughing ) pentru ca cu impresia aia va trai toti cei 4 ani si va conta foarte mult.

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ElyK20 a răspuns:

Si eu sunt boboaca la mate-infoo!laughinglaughing

| Anonim1a a răspuns:

Sa te odihneasca cel de SUS in pace daca nu iti place matematicarolling on the floor
glm...matematicaa e cea mai frum materie din lumelove struck O sa fie binelove struck

| movu a răspuns:

4 ani de chin si eu am fost tot mate info dar mie mi-a placut chimie, acum nu vreau sa te sperii insa e cam greu la acest profil dar daca esti serios si iti place matematica vei reusi cu sigurantaa, deja din clasa a11a matematica se complica...