| darckpetry123 a întrebat:

Sunt un baiat in varsta de 16 ani. am in jur de 60 de kg si inaltimea de 1.78. Problema este ca as vrea sa m-ai iau in greutate, dar orice as manca sau cat de mult tot nu iau. Imi puteti recomanda niste suplimente nutritive de ingrasare pe care le-ati folosit... Va rog! Mersi anticipat.!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Tu ai o greutate normală, nu trebuie să iei suplimente...multe au doar porcării în ele. încearcă să mănânci sănătos și să faci mult sport, să mergi la sala de forță pentru că așa pui masă musculară, nu are rost să pui kg de grăsime pe tine

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea poti sincer depinde de metabolism daca mananci mult sau repede, gene etc., am un frate care manca de 7 pri pe zi si sre 8 ani si nu se ingrasa efectiv nici 2 kg pe an iar eu care mananc 1 masa pe zi adica doar la pranz si putin ma ingras 0.5 kg pe luna.

| Burcin a răspuns:

Probabil ca nu te ingrasi din cauza metabolismului. Crede-ma, eu am incercat orice, am facut sport, am mancat ca disperatul, am luat suplimente si tot nu m-am ingrasat.

| darckpetry123 explică (pentru Burcin):

Imi poti spune suplimente ai luat?