| Biancaalone a întrebat:

Uni dintre voi fumatia! Deci dragi fumatorii, de ce fumati. Da-ti o explicatie logica de ce o faceti!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu fumez si nici nu am facut-o vreodata -insa tatal meu fuma pana acum cativa ani -el zicea ca de stres, sa nu se ingrese, anturajul si ca e dependent.Acum 8 ani s-a lasat dupa aproximativ 15 ani de fumat.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Fumez din clasa a-10, adica de 5 ani.Am inceput din cauza anturajului din curtea scolii.Ard cam un pachet la 2 zile, deci nu sunt inrait.Nicotina din tigara, odata ajunsa la creier il face pe acesta sa secrete anumite endorfine care stimuleaza partea cerebrala ce tine de placere, dar si de obiceiuri, dependente.In concluzie, fumatul provoaca dependenta psihica peste care poti trece doar daca gasesti altceva care sa stimuleze aceeasi parte a creierului in exact aceeasi masura (putin probabil) sau daca nu esti de "inger slab". Totul tine de vointa.Si pentru a-ti raspunde la intrebare : fumez pentru ca am impresia ca imi place.Sistemul logic al raspunsului meu il gasesti mentionat mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
| Biancaalone explică:

Pai tu esti unicat! Cum toti inteleg numai tu nu? Esti cumva pe invers?

Răspuns utilizator avertizat