| IngerCazator a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! CEL MAI BUN RASPUNS DAU FUNDA!
Eu si cu prietenul meu am vrut ieri sa ne intalnim in oras dar el a uitat sa ma sune, si m-am certat si cu mama pentru ca ea nu ma lasa sa plec si eu tot am iesit afara cu o fata si asteptam ca el sa ma sune... Seara am vb pe mess, eu nu vroiam sa-l iert dar se milogea de mine si pana la urma l-am iertat.
Dupa aia am zis sa ne intalnim azi cu el... Si cand incepusem sa imi fac parul sa ma pregatesc el ma suna si imi zice ca nu poate azi sa vina crying

Voi ce credeti isi bate joc de mine? Nu stiu de ce da imi pare ca el ma ia drept ca o proasta si nu vreau.
Va rog sa ma ajutati ce sa fac sa-i dau papucii sau sa-l cred?

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Poate-i mai timid si nu stie cum sa inceapa relatia. Sau cum sa se comporte astfel in cat s-o intretina. E cam neexperimentat.

Sau pur si simplu dezinteresat.

Acum tu stii cel mai bine, tu il cunosti pe el ca fire, ca individ, ca stil. Din moment ce ai acceptat sa fii cu el, inseamna ca incepusei sa-l cunosti, nu? Doar nu te-ai aruncat de dragul de a avea prieten.

Daca pare de baiat cuminte, extrem de cuminte (dar un secret si acestia cuminti prind aripi cand e vorba sa iubeasca cu adevarat) pai mai bine lasa-l, sa se mai maturizeze. Sau daca ai rabdare si CHIAR il iubesti mai poti astepta pana sa se deschida. i invata-l tu cum e intr-o relatie. Aprindei focul. Bineinteles daca tu consideri ca merita, daca nu, nu te mai cu el. P elume mai sunt baieti, si o viata avem, daca asteptam dupa fiecare...

Dar daca pare genul de baiat mai dezghetat, normal, smecherutz, etc si se comporta asa, deci nu-si da interesul. E clar! Na-re rost sa-ti pierzi timpul. Oricum 4 zile -au reprezentat nimic, nimeni nu se poate indragosti atat de repede, decat doar daca e foc de paie. Iar acela arde. Iar in cazul vostru e cam stins. In concuzie nu exista iubire, nu exista interes. E un cuplu doar asa, ca sa starneasca barfe?

E decizia ta daca vrei sa mai tragi de el, sa crezi ca poate asa se va indragosti (desi dragostea trebuia sa existe din inainte, de aceea ati acceptat sa fiti impreuna) sau 2 il lasi fain frumos si-ti vezi de viata ca doar nu pierzi timul cu ratati, care mai apoi sa te ia si de fraiera.

8 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Arunca-l!
Pentru ca-i neserios.

Oricum e clar ca are pe alta...reiese din comportament. Asa-i ca pana acum n-a fost asa? Deci schimbarea este probabil datorata interventiei altei persoane.

Tine la tine, dar nu suficient.
N-are rost sa-ti pierzi timpul, pana-si revine el... :-J

| IngerCazator explică (pentru NewSummer2013):

Suntem de 4 zile impreuna. Crezi ca si-a gasit pe alt cineva in asta timp scurt? Sau deja mai era cu cineva?

| NewSummer2013 a răspuns (pentru IngerCazator):

Patru zile. Din care 2-ua nu v-ati intalnit. :-(

Cum s-a comportat in primele 2 zile?

Si pe langa asta, daca acum la inceput, in primele zile cand flacara trebuie sa fie mai mare, face de astea, dapei pe urma.

| IngerCazator explică (pentru NewSummer2013):

Nici in primele 2 zile nu a fos super! Prima zi vb pe mess, Si mi-a zis ca vrea sa fie cu mine si cei drept si eu vroiam sa fiu cu el! Neam intilnit a doua zi, am stat putin peafara dar nimic deosebit nu s-a intamplat...

| IngerCazator explică (pentru NewSummer2013):

Mersi mult de ajutor! Poftim o fundita happy

| NewSummer2013 a răspuns (pentru IngerCazator):

Mersi kiss

| NewSummer2013 a răspuns (pentru IngerCazator):

Poate-i mai timid si nu stie cum sa inceapa relatia. Sau cum sa se comporte astfel in cat s-o intretina. E cam neexperimentat.

Sau pur si simplu dezinteresat.

Acum tu stii cel mai bine, tu il cunosti pe el ca fire, ca individ, ca stil. Din moment ce ai acceptat sa fii cu el, inseamna ca incepusei sa-l cunosti, nu? Doar nu te-ai aruncat de dragul de a avea prieten.

Daca pare de baiat cuminte, extrem de cuminte (dar un secret si acestia cuminti prind aripi cand e vorba sa iubeasca cu adevarat) pai mai bine lasa-l, sa se mai maturizeze. Sau daca ai rabdare si CHIAR il iubesti mai poti astepta pana sa se deschida. i invata-l tu cum e intr-o relatie. Aprindei focul. Bineinteles daca tu consideri ca merita, daca nu, nu te mai cu el. P elume mai sunt baieti, si o viata avem, daca asteptam dupa fiecare...

Dar daca pare genul de baiat mai dezghetat, normal, smecherutz, etc si se comporta asa, deci nu-si da interesul. E clar! Na-re rost sa-ti pierzi timpul. Oricum 4 zile -au reprezentat nimic, nimeni nu se poate indragosti atat de repede, decat doar daca e foc de paie. Iar acela arde. Iar in cazul vostru e cam stins. In concuzie nu exista iubire, nu exista interes. E un cuplu doar asa, ca sa starneasca barfe?

E decizia ta daca vrei sa mai tragi de el, sa crezi ca poate asa se va indragosti (desi dragostea trebuia sa existe din inainte, de aceea ati acceptat sa fiti impreuna) sau 2 il lasi fain frumos si-ti vezi de viata ca doar nu pierzi timul cu ratati, care mai apoi sa te ia si de fraiera.

| Kylexy a răspuns:

Buna si tie love.
Aici totul depinde de tine de ceia ce simti tu.

| zambeste25 a răspuns:

Poate are o alta prietena!? Nu fi fraiera, ci indiferenta!(mai bine nu te certa cu mama ta pentru. ca ea iti vrea binele si poate ca daca nu o asculti tu vei suferii :I)