| Diana2233441 a întrebat:

Hei, TPU! Vacanta apropae ca s-a terminat si ma gandesc intruna la scoala. Acum cateva zile mama mea m-a intrebat la ce liceu mi-as dori sa merg. Eu i-am spus ca e cam devreme sa ma gandesc la asta... Mai am inca 2 ani pana la liceu.Ea mi-a zis ca poate e cam devreme dar nu strica sa ma gandesc dinainte. Apoi ma gandeam intruna la ce liceu mi-as dori sa merg. La inceput m-am sfatuit cu parintii mei si cu sora mea si voiam sa merg la liceul Stefan cel Mare, (sunt din Suceava) profilul mate - info. Eram bucuroasa ca aveam macar o idee, dar apoi am inceput sa fiu trista. Nu ca ma gandeam ca nu as fi in stare sa ma duc acolo, insa ma simteam ciudat. Parca nu ma vedeam pe mine acolo fericita. M-am decis sa las timpul sa treaca pentru ca el le rezolva pe toate si sa-mi urmez inima. Eram trista pentru ca niciun liceu nu parea sa-mi placa si credeam ca nu voi aunge nicaieri. Insa apoi m-am decis sa iau o pauza. Am inchis laptopul si pentru ca ma plictiseam, am inceput sa desenez. Am desenat si eu ceva din plictiseala, insa am inceput sa-mi placa si am desenat pana seara tarziu. Eu trebuie sa va spun ca la gradinita eram obsedata de desen si toata viata mea am desenat. M-am uitat la desenele mai vechi si ma simteam fericita cand vedeam cum evoluam. Apoi am inceput cu ajutorul videoclipurilor de pe youtube sa desenez si eu frumos. Toata vara am invatat cum sa fac baze, cum sa fac corpul uman, cum sa fac scheme, pozitii, etc. Am inceput sa fiu din ce in ce mai fericita. Pana la urma mi-a zis sora mea sa merg la liceul de arte. Cred ca era cel mai bun lucru pe care l-a zis vreodata laughing. Acolo puteam sa ma perfectionez, faceam ceea ce-mi place si cel mai important, eram fericita. Deci am decis sa merg la Liceul de arte Ciprian Porumbescu. Deci cei de aici care sunt la acel liceu, puteti sa-mi povestiti mai multe despre el? Multumesc.

1 răspuns:
| noone33 a răspuns:

E bine sa iti faci planuri .....Iti dau un sfat cand o sa fi in clasa a 8-a sa inveti unpic si in vacanta.