| bzzbzz a întrebat:

vreau sa stiu si eu care e faza cu skypul, vreau sa imi fac si eu cont dar vreau sa stiu ce e cu el. big grin
help!
Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Skype (software achizitionat de Microsoft) este aproximativ la fel ca Yahoo Messenger - un software gratuit, ce permite utilizatorilor să efectueze convorbiri telefonice cu video prin Internet, utilizând tehnici de tip Voice over IP (VoIP). Apelurile spre alți utilizatori Skype sunt gratuite, indiferent de orașele și țările de unde se vorbește, în vreme ce apelurile la telefoanele obișnuite analogice din rețeaua clasică (fixă) sunt de obicei contra cost. Calitatea acustică și video a convorbirii este de obicei foarte bună. Funcționalități adiționale gratuite: telefonie video, mesagerie instantă de tip chat, transfer de fișiere, conferințe telefonice și conferințe video.
Skype este mai bun decat Yahoo Messenger pentru faptul ca nu consuma resurse mari pentru a functiona bine (cum este Yahoo Messenger ->un mare consumator de resurse).
Pentru a-ti face CONT - SKYPE Mai intai descarca programul de aici http://www.skype.com/......wnloading/
Apoi instaleaza si lanseaza(deschide) programul si in fereastra care apare ->click pe ''NU AI UN NUME SKYPE?''-> aici introduci datele tale si iti faci un cont!

Bafta!

2 răspunsuri:
| anotimp2 a răspuns:

E ca messingerulwinking

| kestor a răspuns:

Un program de aflat parolele la skype si la messenger: http://www.2shared.com/file/AAwmeH9q/sandurov11.html