| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va spu ca am o prietena care are un iubit si de cand e cu el ma cam respinge, parerea mea. adica anul trecut mi si pare ca eram mult mai apropiate, dsar de la inceputul scolii (semestrul 1)tot e cu el. dupa parerea mea el e un nesimtit pentru ca din cauza infidelitatii lui si a fitelor a facut-o sa sufere de cam 5 ori cred.:S ma rog. mi-am dat seama de acest lucru, dupa mine, cam prea tarziu(ieri). sa va spun: cand am venit la scoala m-am intalnit cu o colega care se ducea in parc, pe drum. m-a intrebat daca vin si am acceptat. ce se putea intampla?laughing ma rog. am ajuns si m-am dus la prietena mea(cea cu iubitu') si ea abia daca m-a salutat, doar statea in bratele aluia. m-am plictisit sa ma uit la el, iar eu sunt foarte punctuala, si cand am auzit ca se suna am vrut sa plec spre sc. cum stiam ca ea nu va veni cu mine ca doar sta cu "romeo" langa ea, am intrebat o alta prietena (care si ea e foarte apropiata) daca ma insoteste. ea nu ca ramane cu aia si etc... am vrut sa plecf, ea m-a tinut dar m-am smucit si am disparut. nu mai voiam sa le vad niciodata! aproape ca am plecat plangand. la scoala am stat cu o vecina(cu care m-am imprietenit de curand) si i-am zis ce am pe sufklet. ea m-a linistit(ca o prietena adevarata), dar eu tot nu ma linisteam. ok, i-am zis asta si colegei de banca. apoi a venit prietena mea (cu iubitu') la mine si eu am inceput sa rad(m-am prefacut), ca si cum nu eram del; oc suparata. apoi am mintit ca ma oare burta si ca mie somn doar ca sa nu stie ca sunt suparata.
ok sa ma intorc la noaptea de ieri, cand cealalta prietena a mea a scris la status un msg de prietenie in care eu nu eram trecuta. am simtit ca moir, apoi ea cand a vaz ca am facut semnu"crying" a schimbat repede si m-a bagat si pe mine. pun pariu ca dupa ce am iesit de pe mess a schimbat

eu si prietena mea de care v-am spus prima data (cea cu iubitu) suntem foarte diferite. in afara de muzica si zodie(leu), nu avem nimic in comun. nici nu ne place acelASI gen de filme. ea pune scoala pe lucul doi si vrea mai multa distractie. in schimb eu nici nu merg in parc pentru ca nu ma simt bine in compania unor colegi si nici nu am cu cine sa stau(ex e cazul de care v-am zis mai sus) si sunt prima din clasa.

deci cum ar fi mai bine: sa ma schimb eu si sa nu mai fiu asa de "tocilara"sau sa raman asa? va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu ce sa ma faccrying(

Răspuns Câştigător
| Mellie00 a răspuns:

Nu te schimba! Nu e capăt de lume, Ellie! Dacă ea așa vrea atunci înseamnă ca nu ii pasa de tine si dacă ar fi sa va certati, mai târziu tot ea o sa vina la tine si o sa-ți zica "Da Ellie, ai avut dreptate! Chiar e un nenorocit!" Dar chiar dacă ar fi sau nu sa se întâmple așa tu totuși trebuie sa arati putina indiferenta. Nu sa fii neaparat rea...doar indiferenta. De exemplu dacă te întreabă ceva ii răspunzi si gata, dar dacă o bagi prea mult in seama atunci ea o sa vadă ca îți pasa si o sa fie si mai rea. Știu ca e greu, dar crede-mă ca odată eu așa am făcut cu astia din cartierul meu si sa știi ca ei au venit la mine! Hai ca o sa reunești! Bafta!

1 răspuns:
| Eille2EtcnupD a răspuns:

App, la fb a zis ca e casatorita cu alta fata si mie mi-a zis ca il pune pe iubitu eicrying(( cred ca mor