| Ioana_Delia_1998 a întrebat:

Hei buna. Ce faceti, sunteti bine? Voiam sa va intreb un lucru care ma tot macina. S-o iau cu inceputul. Acum doi-trei ani mi-a placut de un baiat.(p.s acum are iubita). Eram in clasa a 9 a. Iar el in schimb nu ma lasa in pace, ma tachina, ma supara cu comportamentul lui de "violent". Dupa un timp noi ne-am linistit, ne purtam de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Pur si simplu eram straini. Iar acum o luna totul s-a schimbat. Noi doi aveam prieteni comuni. Cand stateam de vorba cu cativa colegi de-ai lui, venea si el. De atunci iar a inceput totul cu tachinari, batai in joaca. Doua saptamani ne-am purtat asa. Dar in timp ce ma supara el ma imbratisa foarte strans de multe ori ca sa-mi treaca supararea. Era prima data cand m-a imbratisat. Nu ma asteptam. Am crezut ca ma uraste. Si intr-o zi vazand ca el tot este melancolic, trist (este zodia rac) si nu s-a schimbat nimic,eu i-am dat un sfat si anume " picteaza-ti viata cu culorile pe care le ai ". El mi-a multumit pentru asta si totul s-a schimbat intre noi. A inceput sa se poarte mai frumos cu mine, sa ma faca sa zambesc, nu ne-am mai batut, ne imbratisam din ce in ce mai des, avea timp sa-mi asculte supararile si sa-mi dea sfaturi, petreceam mult timp impreuna in pauze la scoala. I-am spus tot felul de complimente cu intentia de a-i reda increderea in el. A spus ca se uraste. Si acum cateva zile s-a schimbat. Ne-am intalnit in parc ieri si am stat de vorba. A stat cu capul in poala mea si adormea deoarece il mangaiam pe par. Si brusc s-a ridicat. Au venit niste prieteni de-ai lui, m-a pupat pe obraz si a plecat cu ei lasandu-ma singura in parc. Si am inceput sa ma simt rau din ziua aceea (nu din vina lui). Pur si simplu eram slabita ca nu mancam de cateva zile. Si m-a intrebat ce am si i-am spus ca nu ma simt bine. A zis ca sunt o copila batuta in cap, imi fac rau de una singura. I-am zis "bine". Si s-a terminat conversatia noastra. Mi-ar fi placut sa ma intrebe a doua zi cum ma mai simt, dar nu sad. Intrebarea e : ce credeti ca s-a intamplat, de ce s-a indepartat de mine, de ce nu mai este vorbaret cu mine? Poate ati trecut si voi prin asta si de asta apelez la voi. Lamuriti-ma, va rog sad, si da, imi place de el, dar are prietena. Nu mi-am facut iluzii cu el, eram resemnata cu asta.

Răspuns Câştigător
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai pe mine nu ma lasa un baiat in pace, eu l-am placut (acum nu-l mai plac) si el inca ma place.Mereu se baga in seama cu mine, imi zice chestii care ma ranesc dar dupa zice ca doar vrea sa ma simt bine.Eu nu-l mai plac de mult timp, nu vreau niciun iubit dar el imi este doar prieten si se comporta frumos cu mine dar uneori ma enerveaza.Eu sunt de parere ca el se comporta asa cu tine pentru ca te place,dar e mai timid, era violent ca sa fie mai smecher, dar acum e mai timid, poate are probleme cu iubita lui, ar trebui sa ii spui ca este un baiat foarte dragut si nu ar trebui sa fie trist.

| Ioana_Delia_1998 explică (pentru DarySiNimicMaiMult):

Multumesc frumos ca ti-ai facut timp sa-mi scrii. :** poate ca ai dreptate :3

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey.

Sunt baiat deci nu am trecut prin asta...
Whatever.
Stiu ca nu are logica dar probabil ca se poarta asa ca sa te ambitioneze *ca sa nu-ti mai faci rau singura*

O sa-i treaca in cele din urma daca tine la tine...
Daca nu face nimic si in zilele care urmeaza atunci ai rabdare si vorbeste cu el.
Succes!

| Ioana_Delia_1998 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc frumos :**

| RainmakerX a răspuns (pentru Ioana_Delia_1998):

Cu placere ^-^

| R0R0 a răspuns:

Da.In prezent traiesc o situatie asemanatoare.
UN tip, din acelasi liceu, nu stiu ce l-a apucat, dar de ceva timp ma tot ia cu "iubi" si toti se uita ciudat la noi. Nu i-am dat sperante, dat fiind faptul ca nu vreau un iubit.
Poate el -tipul de care ai scris tu- te placea. Vorbeste tu cu el.

| Ioana_Delia_1998 explică (pentru R0R0):

De ce nu ii dai un ''iubi dubi '' peste gura? laughing) Poate il linistesti asa. Ori te respecta, ori nu. :**

| R0R0 a răspuns (pentru Ioana_Delia_1998):

laughing)
Așa o să fac!
Mersi de sfat! rolling on the floor

| Ioana_Delia_1998 explică:

Dar nu îl înţeleg ...era aşa de frumos până acum. I-am spus multe lucruri frumoase, dar el spunea ca nu e adevărat. Că e urât, că nu am ce adora la el dar e un om deosebit. Mi-a trimis sms azi si m.a intrebat dacă sunt bine. Simt că e plictisit de mine sau interpretez eu totul greşit. ţin la el tare mult şi nu vreau să se îndepărteze de mine. Mi-e dor de momentele în care mă alinta " copilaş adorabil" sad

| EyePreciateYou a răspuns:

Exista 2 posibilitati dupa descrierea asta facuta aici. Prima ar fi ca prietenii iubitului tau au o parere gresita/nasoala despre tine, fapt ce il consuma pe el intr-un mod dramatic( am trecut prin asta). O alta posibilitate ar fi ca si-a gasit iubirea adevarata. Daca intr-adevar cuvintele lui sunt cele scrise de tine, e foarte posibil sa fie prima varianta. Daca vrei o sansa la el, priveste prin ochii lui si incearca sa intelegi ce vede.

| Ioana_Delia_1998 explică (pentru EyePreciateYou):

Cu prietenii lui nu am probleme. Sunt o fire sociabila si glumim intre noi. El cel putin mai are momente cand imi trage cu pumnii in joaca sau ma prinde de ''bolfite'', ma ciufuleste si ma enervez. Iar dupa ma imbratiseaza laughing) Dar faza e ca nu prea mai vorbim ca inainte cu chef de viata prin sms.uri sau pe facebook.Era singura persoana cu care vorbeam cel mai des.