| danielaabalan a întrebat:

Hei! Trebuie să intru la liceu în clasa a 9-a dar încă nu am fost repartizată. Știu că voi fi repartizată în etapada a 2-a adică pe 8 septembrie dar nu am înțeles când trebuie să depun dosarul, să mă înscriu la liceu. Îmi poate explica cineva cum stă treaba? Dau fundă, mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Etapa a doua inseamna 9 septembrie, nu 8.Si in aceiasi zi trebuie sa duci dosarul.Presupun ca cererea de inscriere ai dus-o la liceu din iulie, nu?

| danielaabalan explică (pentru Ralukafay):

Atât timp cât nu am fost repartizata nu am avut la ce liceu sa mă duc, pentru ca normal e sa fi repartizat și după sa te înscrii unde te-a băgat

| Skiller1997 a răspuns:

Deci intre data de 28august-5 august trebuie sa depui actele de inscriere la liceu.

| danielaabalan explică (pentru Skiller1997):

Cum dacă pe 8 septembrie trebuie sa fiu repartizata? Nu reiese, am citit undeva ca pe 4-7 trebuie sa mă înscriu la liceu dar nu reiese dacă pe 8 mă repartizează

| Skiller1997 a răspuns (pentru danielaabalan):

Pe 8 te repartizeaza

| danielaabalan explică (pentru Skiller1997):

Asta știu și eu dar întreb când trebuie sa mă înscriu la liceu.

| Ralukafay a răspuns (pentru danielaabalan):

Tot in ziua cand esti repartizat sau in urmatoarea zi de la repartizare.