| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Am împlinit vârsta de 18ani anul acesta în luna mai și sunt la liceu, intru clasa a 10-A. Și vreau să știu dacă mai pot lua alocația.

Deci în luna mai anul acesta am fost la secretariatul școlii și am depus o cerere pentru alocație și mi s-a spus că în septembrie tot anul acesta sa depun alt dosar pentru alocație.
Și întrebarea mea este în felul următor, eu o sa iau din urmă alocația dacă am băgat dosarul în luna mai și până în septembrie la următorul dosar? Ar trebui să iau pe 4luni din urmă. Sau se ia doar cât timp merg la liceu? Rog să răspundă doar cei care știu.
Dau fundă și vă Mulțumesc pentru timpul acordat!

O zi bună!

8 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Da, o sa o iei din urma.

| mouchemouchelala a răspuns:

Atat timp cat mergi la liceu, vei primi alocatia pe card, dar trebuie sa dai la casierie un extras de cont al cardului tau

| anonim_4396 explică (pentru mouchemouchelala):

Pai eu nu am făcut asta, gen am pus sa primesc cash, trebuia sa pun pe card?

| mouchemouchelala a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa pui pe card, alocatia se primeste pe card, trebuie sa mergi la scoala la casierie sa dai extras de cont si sa le zici sa primesti pe card

| anonim_4396 explică (pentru mouchemouchelala):

Pai nu merg luați și cash de la poștă?

| mouchemouchelala a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge, dar sunt sanse adesea sa i primesti cu intarziere, de aia e mai usor sa pui sa primesti pe card ca iti intra instant

| anonim_4396 explică (pentru mouchemouchelala):

N-are nimic. Dar fisa aia de alocație nu am completat o eu fiindcă nu am avut timp, Am lăsat o după câteva zile înapoi la liceu și mi-a spus acolo la secretariat că o completează ei, Este vreo problemă în asta?

| anonim_4396 explică (pentru mouchemouchelala):

N-are nimic. Dar fisa aia de alocație nu am completat o eu fiindcă nu am avut timp, Am lăsat o după câteva zile înapoi la liceu și mi-a spus acolo la secretariat că o completează ei, Este in regula asta?