| Bibibii a întrebat:

Hei! Vineri vreau sa nu ma duc la scoala ce ma sfatuiti. Parintii mei nu trebuie sa afle. M am gandit asa : plec in fiecare dimineata cu parintii.si ii zic lui tata sa ma lase la metroul de langa scoala sa vin cu colegii (asa ii spun aproape mereu. Metroul este la 300 de metri de straduta de unde covor din masina, iar ei o iau in partea opusa. Astept 2 - 3 min si ma duc acasa.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

E bun planul laughing Vezi sa nu fie cineva acasa sau sa nu se intoarca tata mai repede.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O idee proastă.

| JustDeedee a răspuns:

Vezi sa nu cumva sa se intoarca ai tai acasa!

| LaraClarice a răspuns:

De ce sa nu te duci la scoala? La munca la fel o sa faci?

| Violleta2022 a răspuns:

Vor afla, pentru ca diriginta suna sa informeze parintii.

| Bibibii explică (pentru Violleta2022):

Pe diriginta nu o intereseaza, si daca chiulesti de la ultimele ore tot iti motiveaza absentele fara sa puna intrebari.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bibibii):

Da-mi voie sa ma indoeisc de asta, un diriginte nu are voie sa faca asa ceva!
daca tie tis e intampla ceva pe strada si ajungi la spital, parintii pot da in judecata scoala, ca nu au avut grija in timpul orelor de tine si te-au lasat pe strada, mai ales ca nu ai absenta.

| Bibibii explică (pentru Violleta2022):

Crezi ce vrei! Noi de cate ori am chiulit sau nu am venit la scoala ne ducem la ea o rugam sa nse motiveze absentele si ea asta face fara sa puna intrebari. Desigur ca primeste cadouri de la noi cu orice ocazie dar este ok.
Oricum s-a rezolvat, i am spus mamei ca sunt obosita si ca oricum vineri stateam doar la 3 ore si a zis ok. Mersi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei la mai mult de 2-3 absente, diriginta 100% iti va suna parintii, asa ca risti ceva mai rau din partea parintilor, pedepse, lipsa bani de buzunar, lipsa iesiri in weekend cu prietenii, lipsa note si multe altele, este prea faina scoala ca sa nu te duci!

| DaCumSaNu a răspuns:

De ce nu vrei sa te duci? Este vreun coleg care te deranjeaza?

| Pizzaislife a răspuns:

Daca vrei sa nu afle nu chiuli la final de an se trec absentele pe tot anul si iti va cere motivare daca nu ai la prima sedinta ai tai afla