| Yee a întrebat:

Hei, voi cum vorbiti cu o persoana de sex opus prin mesaje fara sa pareti enervanti, repetitivi sau plictisitori? De asemena daca persoana aceea iti da raspunsuri scurte inseamna ca nu are chef sa raspunda?
Cum sa ii dai mesaje unei fete si sa pari interesant?
Trebuie sa ii scrii regulat?
Stiu ca sunt multe intrebari daca multumesc de pe acum pentru raspuns.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Salut! La un moment dat, viata oricum se repeta in dialog, deci este imposibil sa nu activezi un caracter repetitiv. Eu am felul meu de a scrie, placut pentru multi, enervant pentru altii (care au mai ramas) laughing, nu conteaza cum am conchis asta... important este ca-i cu neputinta sa tot dai doar peste persoane care sunt de acord cu tine. Ceea ce trebuie sa faci tu, este sa mai incerci in caz ca nu a mers interactiunea ta cu sexul opus, poate ca nu erai pe aceeasi lungime de unda cu respectiva persoana, sau cauza este alta, dar necesar este sa nu te mai gandesti la timpul pierdut si sa incepi cu altcineva, desigur, sa incepi natural, exact sa reproduci comportamentul si textul propriei persoane.
Daca acea persoana iti da raspunsuri scurte, inseamna ca fie nu are chef sa raspunda, fie alta este cauza, una dintre variante ramane o posibila durere de cap. Din contra, daca vrei sa pari interesant, ii scrii neregulat laughing, multe se simt mai bine daca le tratezi cu aroganta si nepasare, uita-te la modelul societatii noastre cand vine vorba de familia traditionala sau femei cu care daca nu maturi pe jos, nu se indragostesc de tine. Bine, sunt si tipe ok, chiar multe, dar acum depinde cum vrei sa tratezi tu pe fiecare in parte... de preferat s-o faci cu propria ta natura, cum ti-am scris mai sus. Interesantul il vor stabili ele adeseori, dar daca te vei comporta ca un alfa, te vor alege oricum, ca vor, ca nu vor cool. Bafta la agatathee hee!

| Yee explică (pentru Celcestietot):

Multam bro!

| Celcestietot a răspuns (pentru Yee):

Cu drag!winking

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general ar trebui sa intrebi/raspunzi deschis, astfel incat ea sa poate sa iti raspunda si sa aiba la ce, sa mai zica ceva dupa ce ai zis tu. Si sa cauti intriga intr-o maniera amuzanta in ce zici. Daca vezi ca raspunde scurt de mai multe ori, poate chiar nu are chef. Atunci nu o sa mai incerci si lasi asa, raspunzi tu scurt. Daca vrea sa mai vorbiti o sa iti zica ea, daca nu, nu.
Doar ca mereu incearca sa zici ceva la care ea ar putea sa zica sau sa intervina de mai multe ori big grin

| alexalx1234 a răspuns:

Mai bine nu dai niciun mesaj fetelor. Au mess-ul plin de baieti. Trebuie sa gasesti ceva unic cu care sa ii atragi atentia si sa fie interesant. Care e acel subiect interesant naiba stie ca nici eu nu il stiu, dar oricum m-am saturat de figurile fetelor asa ca am renuntat.

| MPersephone a răspuns:

Mesajele trebuie sa decurga de la sine, nu fortate. De aceea, cand simti ca sunt scurte mesajele sau fortate, atunci probabil nu esti compatibil cu persoana. Cand esti compatibil cu ceva, atunci puteti avea multe interese comune despre care sa discutati.
E greu sa scrii fetelor, ca fata, pot spune ca multi baieti imi scriu si eu ii iau peste picior de obicei. Mesaje gen "salut, frumoaso, imi par dragute" imi face stomacul sa se intoarca. Trebuie sa poti mentine conversatia si sa o abordezi intr-un mod original. As recomanda sa vezi profilul ei, ce pagini urmareste, daca posteaza ceva ce ii place si pe baza asta sa zidesti o conversatie. Nu "trebuie" sa scrii regulat. Scrii cand vrei. Daca e interesata, va scrie si ea. Succes!

| dogaesdhgijrsd a răspuns:

Da-i poze cu maciuca nu-i mai scrie