| SoniaaaMtfkerrr a întrebat:

Heii TPU!happy Eu am trecut clasa a 6-a si sunt la o scoala foarte buna.Totusi foarte departe de casa.Ma gandeam sa ma mut la scoala cu cea mai buna prietena, dar parintii mei nu ar fi de acord.1 pentru ca ei cred ca nu e o scoala foarte buna(sau cel putin asa de buna la cea care sunt acum) si 2 pentru ca eu sunt la intensiv engleza iar in clasa unde vreau eu sa ma mut nu se face intensiv engleza.Mie mi-ar placea mai mult la scoala cu prietena mea.Am pleca la scoala impreuna, ne-am intoarce impreuna, ne-am face temele impreuna etc. Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa ma mut?
P.S. Umm. tatal meu nu cred ca ar trebui sa stie pentru ca ar spune "NU!" si ar si face un scandal pe tema asta..Decii Help?laughing
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Nu prea ai ce face. Vorbeste cu ei, spune-le dorinta ta. Daca ei totusi decid sa ramai la scoala unde esti tu, atunci poate e cel mai bine asa. Bafta!