| Roocssy a întrebat:

Heii! am o problema. sad Am o luna de cand sunt intr-o relatie. El e mereu grijuliu, daca ii spun ca m-am lovit, sau ceva de genu', imi zice de mii de ori sa am grija si etc. Nu ca nu mi-ar place, dar uneori ma enerveaza si in plus m-am cam plictisit. E genu de baiat cuminte, silitor, harnic si nu ar face ceva sa ma supere. Ma cam plictiseste, si totusi tin foarte mult la el. Nu stiu ce sa fac. Daca i-as spune sa ne despartim il ranesc si pe el, dar si pe mine. Cum as putea totusi sa il schimb, sa fie altfel. Dau funda si vot pentru cel mai rapid si folositor raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Alle133 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca tii foarte mult la el dar nu mai vrei sa fie atat de grijuliu cu tine, incearca sa ii explici situatia in asa fel incat sa inteleaga si sa nu se simta prost. Spune-i ca nu iti displace cum se comporta dar uneori simti ca te sufoci.Pup si succes

| Roocssy explică (pentru Alle133):

:* si eu te pup. multumesc :*

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Loveste-te mai des si lasa-l pe el sa te rezolve.

| Iuliana_Andreea_1998 a răspuns:

Nu trebuie sa schimbe nimeni pe nimeni, gandeste-te ti-e greu iti este tie sa te schimbi si apoi sa incerci sa schimbi pe cineva. Tu daca tii la el, tii la el pentru ca e el, nu pentru ca e altcineva. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa vorbesti cu el si sa ii explici, fara sa se supere, ce nu iti place si sa ajungeti amandoi la un compromis. Comunicarea e pe primul loc intr-o relatie! Asa ca du-te si vorbeste cu el! :*