| iiSceneXX a întrebat:

Heii, am si eu o intrebare.
Am tot vazut poze de genu :http://i48.tinypic.com/2yva2oy.jpg
Si vreau si eu sa stiu cum pot adauga acele lumini sau inimioare, pe o poza de-a mea.
Am vazut si cu alte forme. Stiam intr-o perioada, dar am uitat...
Cine imi poate da si mie un tutorial bun?! :o3
fundita. :*

Răspuns Câştigător
| Maddiie a răspuns:

Daca ai GIMP sau Photoshop:
1. Deschizi poza.
2. Cauti pe net imagini 'bokeh' (asa se numesc).
3. Copiezi imaginea pe care o doresti.
4. Adaugi un strat nou la poza ta din PS/ Gimp (layers -> new layer).
5. Dai paste imaginii bokeh acolo.
6(optional). Daca este prea mare, poti da click dreapta -> scale layer si ii reduci marimea.
7. Umbli apoi la modul stratului. De la NORMAL schimbi in OVERLAY.
Sper ca ai inteles :*

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cu site-ul asta, online ->>> EDITEAZA ONLINE FOTOGRAFII cu stelute, cercuri colorate, inimioare, ice...etc ->>> Intra aici http://pixlr.com/ da click pe -> Retro vintage effects

| iiSceneXX explică (pentru neluL):

Nu ma descurc si n-am inteles prea bine explicatiile. Daca ai putea sa explici mai amanuntit. happy

| neluL a răspuns (pentru iiSceneXX):

Sa-ti explic eu, sau sa te lamureasca @Maddy_7880 mai bine?

Intra aici http://pixlr.com/ da click pe -> Retro vintage effects

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Deschizi aplicatia "PicsArt". Apesi pe "+" si selectezi imaginea dorita. O importezi si cauti la tools un buton numit "brushes". Apesi si iti vor aparea diferite modele, tu cauti inimioare sau ce forme doresti. Dupa ce ai terminat; apesi pe "✓" si te va duce in ecranul cu tools si imaginea ta. In partea de sus vei gasi o linie si o sageata care arata inspre linie. Apesi acolo si o sa iti spuna "saved in your gallery". O sa te intrebe daca vrei sa trimiti pe whatsapp; insta; pinterest etc. O sa te intrebe de asemenea daca doresti sa faci imaginea JPG; PNG sau PDF. Daca vrei, trimiti sau aplici decuparea in jpg/png/pdf. Daca nu, dai "Close" si ai terminat. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta