| PurpleSpirit a întrebat:

Heii! Am si eu o nelamurire si as vrea sa aflu cat mai multe pareri.
Dupa cum stiti va incepe "sezonul" balurilor bobocilor.Eu sunt boboaca si nu stiu daca sa particip sau nu la miss. Uitati care e ideea.Eu ma gandeam ca daca o sa particip,sunt si avantaje si dezavantaje dupa parerea mea. Avantaje:as avea sanse sa castig si imi voi face totusi un renume cu asta in liceu, ceea ce e destul de bine.Dezavantaje:voi fii prea preocupata cu emotii si cu stresul de a schimba tinutele pentru fiecare proba si nu ma voi distra cu colegii iar ei isi facusera un plan ca dupa o anumita ora sa plecam intr-un alt club,doar clasa noastra, insa eu nu voi putea sa plec pentru ca sunt legata de acest concurs.Si daca nu voi castiga,m-am preocupat in zadar cu concursul si nici nu am avut parte de distractie calumea.Voi ce ziceti sa fac? Vreau cat mai multe pareri va rog, multumesc anticipat :*

8 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna PurpleSpirit,
Eu cred ca poti sa participi linistita sigur vei avea emotii asa eram si noi pe a 9-a si cu siguranta vor exista si guri rele dar nu uita atitudinea cu care tratezi lumea va fi atitudinea cu care vei fi tratata.
Daca ai emotii si deja vezi cum o sa fii pusa in situatii neplacute te sfatuiesc sa nu participi.
Iar daca esti o fata care foloseste emotiile in mod constructiv poti sa participi plus de asta cand vei fi mai mare o sa iti aduci aminte cu drag de ''boboaca timida care erai''
Zi faina! big grin

| PurpleSpirit explică (pentru NAdrian):

Nu ma refeream ca nu vreau sa particip pentru ca am emotii laughing ma referam ca daca o sa particip o sa fiu asa de stresata cu acest concurs incat nu ma voi distra la maxim cu colegii mei si nu imi voi face de cap, ca sa zic asa laughing

| NAdrian a răspuns (pentru PurpleSpirit):

Balul se incheie (odata cu emotiile) la party-ul de dupa pentru ce sa ai emotii?

| BluishAngel a răspuns:

Balul bobocilor e mai mult entertainment,o chestie de amuzament. Te poti distra foarte bine (daca stii cum) si la el, mai ales in timpul probelor de spontaneitate si atunci cand o sa cante artistul pe care il invitati (in mod normal, la fiecare bal vine vreo vedeta). Daca participi, ar fi bine sa participi pentru amuzament si sa stabilesti relatii cu ceilalti boboci (esenta balului pana la urma), nu pentru o falsa popularitate, fite si invidie sau sa te dai in spectacol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce probleme existentiale...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Concursul asta de miss e o prostie, ai sa afli asta dupa ce vei termina toata mascarada.
Stai linistita, daca nu esti populara de la inceput nu ai sanse sa castigi.
Tin minte si acum cum fetele se duceau la preselectie increzatoare si se intorceau cu ochii rosii si umflati.Iar eu le priveam cu dezgust pe sub breton razand de ele.Si nu castiga cea mai draguta fata,castiga cea mai cunoscuta, sau fata al carei tata a sponsorizat scoala, cel putin la mine asa s-a intamplat.
Participa daca vrei, nu ai nimic de pierdut, dar nici de castigat.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Eu zic să participi, balul acesta e o dată în viaţa ta, şi da, ai putea câştiga, ai să vezi cât de mândră te va face.Şi...cu(,)colegii o să mai ai posibilităţi să-ţi petreci timpul(vreo 4 ani).Ai rata o şansă minunată,eu m-am descurajat şi nu m-am dus,habar nu ai cât de rău mi-a părut,fete mai "naşpa" (să zic aşa) decât mine au fost selectate. Oricum te vei distra, chiar dacă nu câştigi şi oricum vei fii remarcată prin simplul fapt că eşti pe scenă. Participă! Vei avea amintiri frumoase...Şi nu-ţi face griji că o să ai emoţii, ele fac parte din viaţa noastră, poţi să le controlezi, doar să nu te gândeşti prea mult la ceea ce crede lumea!
Succes! happy

| LSMM a răspuns:

Câștigi. Și la ce-ți trebuie ție renumele ãla? Sã aibã gurile rele motiv sã zicã cã ești frumoasã & proastã? Nu se aplicã în toate cazurile, evident, dar rar mai dai de una care nu face din privitul în oglindă un scop în viațã.