| Cartarescu_Denisa_1998 a întrebat:

Pareri iphone? Avantaje - Dezavantaje! Dau funda

15 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Avantaje iphone;
Iphone este cel mai calitativ dispozitiv din lume!
Dezavantaje;
Este singurul dispozitiv din lume cu un soft cu circuit închis! Indiferent ce vrei să modifici în soft, nu vei putea decât maxim 20%!
Android avantaje;
Are cel mai bun soft din lume bazat pe open source! (Linux)
Poţi manevra softul după cum doreşti.
Android dezavantaje;
Nici unul!

| CristiTraian a răspuns (pentru mudokins78):

De ce-ai vrea sa modifici OS-ul unui sistem care functioneaza perfect? Ai bani de iPhone, ai telefon, nu ai, plangi pe langa o chestie cu Android care se blocheaza des.

| mudokins78 a răspuns (pentru CristiTraian):

Sistemul Android nu se blochează aşa cum crezi tu.
Dacă nu şti să umbli cu el după ce îl rutezi, e posibil să apară şi probleme. Dar frumuseţea e că îl poţi resofta uşor. Îl rutezi să dezinstalezi aplicaţii care în mod normal nu le folosim niciodată. Astfel softul devenind şi mai rapid.
Fă chestia asta şi la iphone! A!,. Nu poţi? Normal.

| CristiTraian a răspuns (pentru mudokins78):

Imi bat capul facand bani nu resoftand, facand root sau instaland aplicatii, de-aia folosesc iPhone. Repet, ai bani, iti iei telefon, n-ai, iti iei o chestie cu Android. Alea nu-s telefoane laughing

| OnePiece a răspuns (pentru CristiTraian):

Bai trollule, daca iti bati capul facand bani tu trebuia sa ai Blackberry. laughing

Cum sa se blocheze Androidul des, de fapt se blocheaza aifonul mai des dupa Android Marshmallow, si stii de ce? Pentru ca Apple stie foarte bine sa aranjeze momeli.

Nu mai plangeti cand vedeti ca telefoane de 10-15 milioane bat la fundulet aifon 7 plus. laughing

| CristiTraian a răspuns (pentru OnePiece):

Cand o sa faci bani sa-ti iei un "aifon" deschide gura pe aici laughing

| OnePiece a răspuns (pentru CristiTraian):

Nu trebuie sa ai aifon ca sa-ti dai seama ca e prost.

Am avut iPad Mini 2 si iOS-ul facea la prostii de nu imi mai vine sa le insiruiesc. Facebook, Chrome/Safari, YouTube si jocurile dadeau crash cand iti erau lumea mai draga, si astea erau pe iOS 9, ultimul iOS la momentul cand l-am avut.

| CristiTraian a răspuns (pentru OnePiece):

Daca iti iei orice scula Apple ca sa joci jocuri probabil iti meriti soarta.

| OnePiece a răspuns (pentru CristiTraian):

Parelologule, doar iti imaginezi ca nu iti cumperi telefoane/tablete doar ca sa faci chestii productive, uneori te mai si joci. iar iOS e vai de mama lui la capitolul asta, desi unele aplicatii se lanseaza pe iOS inainte de Android. Si cica "e mai bine optimizat".

Poate ai tu un environment Apple dar asta nu inseamna ca trebuie sa te dai mare ca faci bani. Ca pana la urma nu conteaza in ceea ce vorbim noi aici.

| CristiTraian a răspuns (pentru OnePiece):

Am uitat ca-s pe un site de copilasi care au bani de la parinti sa-si cumpere un telefon dar prefera o chestie cu Android pentru a se juca. My bad. Eu am cu totul alte interese.

| OnePiece a răspuns (pentru CristiTraian):

Esti prost.

| mudokins78 a răspuns (pentru CristiTraian):

Păi şi atunci ce dracu cauţi pe un site de copilaşi mă crocodilule?

| mudokins78 a răspuns (pentru CristiTraian):

Şi cum faci bani cu Iphone? Te rogi de ăia la aplle să îţi facă reducere la aplicaţii? ha, ha, ha!

| OnePiece a răspuns:

Ai mai pus de multe ori intrebarea asta.

iPhone 5S/SE e un Z5 Compact mai frumos, dar mai prost.
6 e un fel de Huawei P9 lite mai mic si mai slab si dotari slabe. (chestii ce tin de Android vs iOS)
6s e un fel de Huawei P9 lite mai mic si mai performant, dar la dotari nu se compara cu el.
7 e un fel de P10 lite MULT mai performant, dar cu design plictisitor si fara headphone jack.
6/6S/7 Plus - un fel de OnePlus 3T mai prost.

Funda?

| AlexandruMMM a răspuns:

Un iPhone este extrem de bine optimizat. Am un iPad4 de câțiva ani si nu s-a blocat nici macar o data. Recent am avut si un iPhone 5s, la fel, extrem de bun. Singurul dezavantaj este ca nu poti pirata jocuri sau muzica si nici nu-i poți personaliza interfata. Deja, pretul depinde de tine daca ti se pare dezavantajos. Eu unul recomand Apple.

Sfaturi:
•Nu-l comanda de pe net.
•Testeaza-l in magazin si vezi daca nu-i blocat in iCloud.
•Nu cumpara de pe OLX! Nici daca-i sigilat. Multi comanda de pe Aliexpress si-l vând ca nou.