| anonim_4396 a întrebat:

Heii happy as vrea sa mai dau 2-3 kg jos si nu prea reusesc laughing, cum as putea slabi? de exemplu ce as putea manca la scoala? si restul zilei? Multumasc anticipat! Funda

Răspuns Câştigător
| Tensai a răspuns:

Eu la scoala mananc batoane cu cereale si fructe( un mar sau o portocala). de asemenea trebuie sa bei mimin 2 litri de apa pe zi si sa faci ceva miscare. ai grija sa nu mananci fast-food, grasimi, paste fainoase, ciocolata, si alte dulciuri pentru ca sunt foarte calorice. Incearca sa mananci mai multe legume, cereale(nu nesquick, chocapic sau alte asemenea). happy bafta!
P.S.:nu te infometa!

| Hatti a răspuns (pentru Tensai):

Pai in pr. rand ar trebui sa mananci la ore fixe si mai redus, mai ales painea si alte dulciuri care contin calorii sau nu mai stiu ce. La scoala iti poti lua un fruct sau ce crezi tu ca nu s-ar pune la 'burtica". Incearca asa!
Sper ca te-am ajutat.

| pisii11 a răspuns (pentru Tensai):

Si daca fac asa, cam in cat timp voi da jos 2-3 kg? laughing)

| Tensai a răspuns (pentru pisii11):

Dacă te ţi de treabă şi nu trişezi mâncând ce nu trebuie şi faci destulă mişcare, într-o lună sigur slăbeşti. poate şi mai repede de o lună. de tine depinde

6 răspunsuri:
| alex500 a răspuns:

Acum depinde si de organism! Eu de exemplu am dat 5kg intr-o saptamana, dar am tras tare. Sport in fiecare dimineata:alergare, exercitii.Mancam 3 portii de salata pe zi piure de cartofi supa.

| Hatti a răspuns:

Pai in pr. rand ar trebui sa mananci la ore fixe si mai redus, mai ales painea si alte dulciuri care contin calorii sau nu mai stiu ce. La scoala iti poti lua un fruct sau ce crezi tu ca nu s-ar pune la 'burtica" laughing. Incearca asa!
Sper ca te-am ajutat.