| DyanaXxX a întrebat:

Heii! buna am si eu o problema < am parul stufos si il vreau matasos si fara volum > ce trebuie sa fc ca sa il am matasos si fara volum

Răspuns Câştigător
| Sfatosel a răspuns:

O preferinta cam iesita din comun dar ce sa zic. Nu te mai spala cu shampon o vreme... doar cu sapun. stiu ca e neplacut dar majoritatea shampoanelor sunt bogate in volum. Cand te pieptenii fi mai aspra si evnetual lipestetzii parul de scalp. Asa ca baietiilaughing. Nu glumesc incearcatongue Dar ma gandesc ca daca esti fata te gandesti sa arati bine dar na... fa asta doar cand esti singura in casa sau cu prieteniitongue Baftabig grin

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alege o tunsoare fără volum și un șampon/balsam pentru păr mătăsos.
Pa, pa.

| DyanaXxX explică (pentru Legiuitoarea):

Pai stii tu eu folosesc sampon si dupa folosesc un balsam de nuga de cocos si dupa mil usuc cu fionu si cand am terminat imi ramane parul stufos si ma enerveaza de-mi vine sa-l rup laughing

| Legiuitoarea a răspuns (pentru DyanaXxX):

Bună.
Păi aici greșești, uscatul părului cu uscătorul.
Lasă-l să se usuce natural.
Folosește șampon și balsam pentru păr disciplinat.
Nu-l rupe, este al tău și te va durea.
Pa, pa.

| Azazea a răspuns:

Omg sa nu te speli cu sapun! Doamnelaughing)
dupa ce te speli pe cap piaptana parul incontinuu pana se usuca si o sa ramana mai lipit de cap, sau pune un fes pe cap si lasa-l sa se usuce, o sa fie tot lipit de cap, sau prinde parul intr-o coada la ceafa dupa ce te speli, si daca e lung, restul parului impleteste-l.
Sau cel mai simplu mod de a scapa de par stufos - fa-l cu placa, dar daca nu vrei aceasta metoda, folosestele pe cele de mai sus, functioneaza cu siguranta.

| AnKa76 a răspuns:

Am avut aceeasi problema.
1)Am hotarat sa ma tund filat (am intrebat pe TPU.) si a mers mult prea bine.
2)Foloseste un BALSAM bun pentru par uscat, poti intreba dermatologul si iti va recomanda si remedii naturiste.
Sper ca te-am ajuta!