| EyulDew a întrebat:

Cum as putea sa-i spun mamei ca vreau sa merg la psihologul scolii? Din mai multe motive as vrea sa merg, simt ca cedez si psihic si am un am foarte stresant si as vrea sa-mi rezolv problema si cu comunicarea... Cum as putea sa-i zic, chiar nu stiu, sunt si mai inchisa in mine, singuratica... ati inteles voi. Mersi Oricum :*

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O intrebi inainte, adica ii ceri si sfatul ei pentru ca sa-si dea si ea parerea in aceasta problema. Poti sa-i explici starea ta sufleteasca, stresul provocat de invatatura si faptul ca te simti marginalizata, motive suficiente pentru a-ti sustine aceasta hotarare.

| R3dEyE a răspuns:

Poti sa-i zici ca mergi pentru a face testul IQ sau diferite teste pentru alegerea unei meserii. Vezi tu!
PS: De ce ai nevoie de aprobarea ei? Doar e gratis psihologul, nu?

| ElenaGhilbert a răspuns:

Dar la voi in liceu ca sa mergi la psiholog ai nevoie de acordul parintelui? As putea sa iti spun ca tu ar trebui sa uiti de complexele si fricile tale si sa vorbescti deschis cu mama si sa ii spui ca ai nevoie de un psiholog daca deja nu te ajuta mama.Dar esti bravo ca apelezi la psiholog si stii de ce ai nevoiewinkinghappy