| Renata10 a întrebat:

Buna,Tpu..As vrea sa stiu daca psihologul scolii m-ar putea ajuta sa rezolv unele probleme de familie.Si daca asta m-ar costa.Mentionez ca e o problema urgenta.

Răspuns Câştigător
| otylyaotty a răspuns:

Un psiholog poate ajuta persoanele de orice varsta. Psihologul acela poate avea si un alt cabinet unde se duc diferite persoane, indiferent de natura problemei, nu e doar psiholog pentru elevi. Atat timp cat esti eleva e absolut gratuit.

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Psihologii sunt niște șarlatani, orice sfat pe care ți-l dau ți-l poți da și singur.

| Astaeparereamea a răspuns:

Este obligat prin lege

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E chiar obligat sa o faca, pentru ca e platit pentru asta.Pentru tine e gratuit. Daca nu-ti poti supune problema atentiei noastre, spune-ne ce raspuns iti da.Nu exista nici un motiv sa te poata refuza.Bafta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Am observat ca aici chiar sunt oameni care vor si pot sa ajute.Iar problemele din familie cred ca sunt cel mai important de rezolvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate.daca ai o problema poti sa o spui aici pe site poate putem sa te ajutam cu un sfat intr-un fel..iti recomand un psiholog..si ala de la scoala e bun

| Renata10 explică:

E o problema cu mama mea.Nu ne mai intelegem deloc.Si nu i-am spus ei, dar m-am gandit sa ma consult cu un specialist, sa vad daca se poate rezolva in vreun fel.Pentru ca ea e foarte exigenta(mult prea exigenta chiar) si nu ma lasa sa ies nicaieri, doar acasa sa stau.Nu am voie nici sa intarzii dupa ce ies de la scoala.Practic,imi controleaza viata si eu nu mai suport asa ceva.In plus, sunt si alte probleme de familie carora nu le mai pot face de una singura.

| Micu_Iulia_1993 a răspuns:

Desigur ca poate sa te ajute doar e psihogog nu? Si odata ce e angajat la scoala pentru elevi nu te costa absolut nimic