| alleluiah a întrebat:

Heii! Dau funda! big grin
Ma puteti ajuta cu o reteta de slabit foarte rapida, dar usor de urmat? :d

6 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Mult sport, lasa la o parte dulciurile, grasimile, bauturile acidulate etc

Răspuns utilizator avertizat
| Resurrection a răspuns:

Fa-ti un regim de care sa te tii cu salate, si incearca sa mananci mai putine grasimi si bine inteles sa faci sport macar 45 de minute pe zi si ai sa vezi cum slabestiwinking

| emydaisy a răspuns:

Kilogramele nedorite sunt o problema delicata pentru orice femeie care isi doreste sa arate mereu bine si sa se simta frumoasa. De aceea, dietele de slabire sunt in topul preocuparilor doamnelor si domnisoarelor care stiu ca un corp modelat se obtine in timp, prin respectarea intocmai a unei cure de slabire si prin combinarea acesteia cu activitatea fizica. Alege una dintre dietele recomandate de DivaHair.ro si nu uita ca perseverenta si increderea in sine sunt cheia reusitei oricarei cure de slabire. Spre exemplu, un mar pe zi va tine kilogramele departe de tine pentru ca are un continut mare de apa, precum si fibre solubile si insolubile. Nutritionistii spun ca un mar mediu are aproximativ 85% apa si cinci grame de fibre solubile. Deci, o dieta din mere va fi una cu siguranta eficienta. Cand iti faci o salata, nu uita de frunzele de spanac si arugula, dar nici de iaurtul degresat. Consumat de trei ori pe zi, iaurtul te va ajuta sa slabesti de doua ori mai multe kilograme decat celelalte persoane care nu consuma produse lactate. Care este secretul? Calciul combinat cu celelalte componente bioactive care se gasesc in produsele lactate incetineste procesul de depozitare a grasimilor si intensifica arderea lor, in special in jurul taliei.
Stiai ca si supa de pui te poate ajuta sa slabesti? Studiile arata ca 300 ml de supa de pui cu legume te ajuta sa slabesti de doua ori mai mult datorita senzatiei de satietate, fara extra-calorii, la fel ca ouale. Cheia unei diete eficiente consta in exercitiile fizice si mesele dese si sanatoase.Asta am urmato si eu si este foarte bunahappyFunda?

| TheCrisLv20 a răspuns:

Ai auzit de,, Revigorarea"? Cea mai buna reteta de slabit. Apa proaspata de la robinet si apa din orice alta sursa. Amesteci si bei se consuma asa studenteste big grin

| NicoOletha a răspuns:

Incearca sa te controlezi cu dulciurile..si mie imi plac.dar totul cu moderatiehappy..si putin sport.apa cat mai multa nu trebuie sa-ti fie sete neaparat, bea apa la fiecare 10- 20 de min cate o jum de pahar..chiar si un pahar plin daca poti.Incearca sa nu tii o dieta cu rezultate rapide pentru ca de`asemenea poti pune inapoi dublu intr-un timp foarte scurt.Ce pot sa zic. ..si eu incerc sa slabesc mai multlaughing.dar din pacate nu prea am pe cine sa seman slaba:*[unul dintre dezamagitoarele motive, pentru unii dintre noirolling eyes].Mult succes!:* P.S. -Poti in cursul zilei pana in ora 4 sa bei 1, 2 cani de ceai verde pe zi iar peste 2 3 saptamanii sa maresti cantitatea cu 3 cani pe zi.Am zis pana in ora 4 pentru ca poate provoca insomniibig grin .Ajuta..amesteca.l cu un pic de sport si o sa vezi rezultatele:*