| Dafii a întrebat:

Heii! :*.De cand sunt mica imi doresc sa devin actrita. Am jucat in scenete la scoala, in majoritatea avand rolul principal.
M-am descurcat foarte bine, profesorii mi-au spus ca ma pricep foarte bine la actorie.
Acum trec clasa a 8'a, si am inca dubii. Visul meu e sa ajung la liceul Dinu Lipatti, pe actorie.
Imi place mult sa fiu actrita, si vreau sa am o cariera din asta >:".
Problema este legata de tatal meu!
Nicodata nu ma sprijina, chiar si acum cand i-am spus ca mi-ar place sa fiu actrita big grin, el mi-a spus ca oameni de acolo trebuie sa stie foarte bine lb. romana, spunand asta de parca as fi vreo proasta care nu stie sa lege 2 cuvintewinking.
Mi-a zis ca trebuie sa fii mai inteligent decat toti ceilalti, incercand sa imi zica ca sunt proasta oh go on.
Mama e de acord cu mine si vrea sa ma duca la un casting, insa problema e ca nu stiu niciunul crying.'
Pentru mine e chiar important puppy dog eyes, si desi ma dor cuvintele tatalui meu nu imi pasa parerea lui.Eu asta as vrea sa fac in viata puppy dog eyes.

Deci, ce spuneti de parerea tatalui meu? Ce ar trebui sa fac?
Stiti ceva de vreun casting? funda.

3 răspunsuri:
| IuliaCx a răspuns:

Ar trebui sa faci ce-ti spune inima, nu vreau sa dramatizez ca in desene dar asa e. Asculta-te pe tine, nu pe altcineva. Ar trebui sa vorbesti cu el sa ii spui ce simti cand iti spune lucrurile pe care ti le spune. Asta e doar parerea mea, nu-ti pot spune ce sa faci. Cat despre casting. Nu stiu nimic, scuze. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai nevoie de sfaturi da add la steph_stefii@yahoo.com. Bafta :*!

| Furculingură a răspuns:

Şi eu sunt în aceeaşi situaţie ca tine. De mică vreau să fiu actriţă. Am făcut teatru la şcoală, dar problema este cu mama mea. Nu mă lasă să devin actriţă, să fac cursuri. Spune că nu e de viitor. Mai ales că eu sunt sâsâită şi am probleme cu dicţia, dar sunt hotărâtă ca atunci când voi termina şcoala o să fac nişte cursuri şi o să mă înscriu la un casting pentru o piesă de teatru, idiferent de ce va spune mama. E viaţa mea.

Şi tu ar trebui să faci la fel. Spune-i mamei tale să vorbească cu tatăl tău. Să îl convingă, şi numai asculta la criticiile şi cuvintele lui.

| xTania a răspuns:

In viata nu o sa stea tatal tau mereu cu tine asa ca faci ce simti si ce iti place daca iti place sa fi actritza incearca sa dai la actorie incearca sa faci ce vrei tu. Bafta in continuare!:*