| Creepygirl2002 a întrebat:

Heii.De vreo luna am o stare foarte nasoala.Ma simt trista, nu prea mai stau cu prietenii, evit lumea si sunt nervoasa.In plus mama de fiecare data cand vine acasa are ceva cu mine se ia de mine, de cum arat si asa.Nu stiu ce sa fac ca sa imi revin, cand ma simt si eu mai bine bam mama sau sora mea imi fac zile fripte.M-am saturat, tot am ganduri de sinucidere si nu stiu ce sa fac. Vreun sfat? sad

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Dar un prieten poti sa iti faci sau esti prea mica?

| vocea a răspuns:

Ai de toate,ce iti mai trebuie?!? Alti copii sunt vai de ei,sa stii si tu,nu au ce manca,muncesc cu ziua la cine apuca ca sa faca rost de bani pentru a manca,stau la sute de km de scoala si tot se duc si se chinuie ca poate o sa ajunga si ei cineva,cu un serviciu stabil si nu se mai gandesc la nici-o sinuciderestraight face si tu? ai bani,ai mancare, ai casa, si scoala, te pricepi intr-un domeniu stai si te gandesti la sinuciderestraight face copii aia nici nu au pus mana pe un calculator si tu stai cu noptile la el.
Du-te la psiholog pentru ca ai bani pentru asa ceva, chiar daca nu ai nevoie dar na.ce sa mai ziceam.
Baga-ti mintiile in cap, ca traiesti in prea pufstraight face si deja ti s-a urcat la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa asculti de mama ta si incepe din nou sa stai cu prietenii, sau daca nu te simti in largul tau sa iesi cu un singur prieten si sa ii povestesti despre aceste lucruri care te macina.

| DanFunie a răspuns:

Sinuciderea nu este o solutie, asculta la mine, mama si sora ta te invata de bine. nu-ti vor raul, eu nu te sfatuiesc sa faci intotalitate ca ale, dar in mare parte mai fa' si ca ele. ca sa nu mai ai zile fripte, multa bafta!

| iiellaii a răspuns:

1.NU TE SINUCIDE, ORICUM TE-AI SIMTII
TOATE GREUTATILE ASTEA VOR TRECE!
2.Incearca sa vorbesti cu cineva despre tot ce simti, elibereaza-te
3.Incearca sa asculti muzica cu viata in ea, uita-te la comedii
Sa te uiti la filmul 'A girl like her' o sa te invete ca sinuciderea nu este ceva placut si da numai tristete la ceilalti
Incearca sa-ti faci prieteni noi daca nu esti satifacuta cu cei pe care ii ai, vorbeste cu mama ta si cu tatal tau, te vor sustine, dar nu le spune de sinucidere pentru ca isi vor iesi din minti

TOATA lumea are vremuri de-astea
Asa ca roaga-te citeste din Biblie versete care te vor ambitiona
Iti spun eu te vor ajuta toate astea.

Pupici si numai bune

| subterranul1105 a răspuns:

Primul sfat,sa nu te sinucizi al doilea incearca sa fii cat mai harnica,adica fa curat in mai multe camere, fa un dus, aranjeaza-te fa-ti temele bine, incearca sa iei note cat mai bune, o sa te placa mama si sora ta!happy