| Reginamodeiiii a întrebat:

Heii! Deci, uitati cum sta treaba. Mie imi place de un baiat. Si el glumeste cu mine mereu, ma bate, dar el imi zice ca e doar o simpla joaca. Se are bine cu mama mea, eu cu tatal lui, el are o sora mai mare, eu un frate mai mic etc. Deci, avem cate ceva in comun. Am cateva defecte. Cum am mai zis, ochelari si aparat dentar. Deci, ma bate, glumeste cu mine, are grija de mine, suntem prieteni de 4 ani. nu stiu ce sa spun. Oare ii place de mine?
Orice sfat m-ar ajuta. Am facut de curand 14 ani.
Dau funda! big hug happy

Răspuns Câştigător
| andysixxlover a răspuns:

Buna. in primul rand vreau sa-ti spun ca ar trebui sa-i spui si NU cand mai vrea sa te bata. daca cu adevarat te place pana la urma trebuie sa dea niste semne sau poate ca le-a dat dar tu nu ti-ai dat seama. semnele ar fi sa ta priveasca pe furis,, sa gaseasca motive sa te atinga, sa aiba o fata suparata daca esti apropiata de alt baiat si chestii de genul asta. ai putea sa-i spui ca-l placi si daca el iti spune ca el nu simte la fel sa-i spui ca ai vrut sa vezi cum reactioneaza si ca in realitate nu-l placi dacat ca pe un frate sau prieten. asta iti va demonstra dace te place sau nu.eu asa am facut si a mers! sper sa te ajute.
funda please!

1 răspuns:
| Hakuouki a răspuns:

Multi inainte in primul rand. In al doilea rand, bataia nu este tocmai cel mai romantic mod de a-ti arata afectiunea, acum depinde si cum te "bate" poate exagerezi tu, sa te traga usor de par sau sa se prefaca doar ca da in tine, desi nu e nici prea frumos, nu se poate numii bataie. Fiecare baiat se comporta diferit cand ii place de o fata, dar tu il cunosti mai bine sigur ai sute de amintiri cu el, noi nu va cunoastem deci nu putem spune clar, cel mai bine ar fi sa il intrebi pe el, asta daca si tie iti place, dar la cum ai spus tu, suna mai mult a relatie "frate-sora" adica, ai putea fi doar o "sora" pentru el.