| Smileeveryday98 a întrebat:

Heii'! Este adevarat ca daca dormi mai mult decat este necesar, cresti in inaltime? Funda, va pup!

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

Si eu credeam asta cand eram micalaughingaum nu stiu ce sa zic..eu sunt inalta(1.70)si nu prea am cu cine sa seman, insa nu se stie ..ai grija ce iti doresti, s-ar putea sa se indeplineascalaughing! oricum depinde mult si de mostenirea genetica.dar poti sa incerci cu un sport. inotul ajuta mult.depinde si de constructia ta si de cati ani ai.eu cand eram micuta eram cea mai scunda din clasa, iar in vacanta de vara prin clasa a 7 a.am crescut foarte mult si uite am 1.70. insa mai am o jumatate de an asa ca nu cred ca o sa mai cresc. probabil 1-2 cm acolo, ca nu mai vreaulaughing

4 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

Nu, nu este adevărat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E valabil si invers? Cu cat dormi mai putin, cu atat scazi in inaltime? Nu de alta, dar sa imi cumpar haine mai mici ca-n ritmul asta ajung rapid la un metru juma'.

| eviltwinnn a răspuns:

Nu, conteaza mostenirea genetica. Daca ai tai sunt scunzi tu nu o sa fii un gigant oricat ai dormi, vezi ce inaltime are tatal tau, aproximativ aceeasi inaltime o vei avea si tu.

| metalhead999 a răspuns:

Când doarme, un om creşte în medie cu 8 milimetri, pentru ca dimineaţa să revină la înălţimea iniţială. Motivul e simplu: forţa gravitaţională care acţionează asupra cartilagiilor.